Jak si vybrat v široké škále druhů plotů 2. část

17.9. 2016

V minulém článku (jak si vybrat v široké škále druhů plotů 1. část) jsme vám poskytli informace o třech druzích plotů, které jsou velmi oblíbené a hojně se u nás využívají. Napsali jsme vám také přehled výhod a uplatnění které tyto ploty nabízejí. V tomto článku Vám přiblížíme další tři druhy plotů, které se můžou stát ozdobou vaší zahrady.

Kamenný plot

Kámen byl vždycky využíván jako stavební materiál především na stavění hradů, domů, plotů a opevnění. I v dnešní době je kámen oblíbeným materiálem kvůli jeho pevnosti, snadné dostupnosti i kvůli estetickým vlastnostem. Kámen se totiž hodí téměř ke všem typům domů a zahrad.

Kamenný plot má své výhody i nevýhody. Při stavbě tohoto plotu, byste měli práci svěřit odborníkům, aby práce byla odvedená dobře. Pokud se ale plot podaří kvalitně postavit, je téměř jisté, že vám vydrží celý život. Je odolný vůči povětrnostním vlivům i vůči teplotním změnám. Neměl by se drolit ani odpadávat a není třeba o něj jakkoliv pečovat.

Kámen můžete také kombinovat s jinými materiály jako je například kov. Vhodná variantou je například vytvoření kamenných sloupů v kombinaci s železnými mřížkami a železnou brankou.

Plot z pletiva

Plot z pletiva patří mezi nejvíce využívané ploty vůbec. Jedná se o kombinaci praktičnosti a estetiky. Jeho instalace je velmi jednoduchá. Plot zakoupíte již vyrobený a namotaný v roli cca po 25 m. Jednotlivé spoje se dělají s pomocí spojovací spirály. Vše je jednoduché, rychlé a levné.

Pletivo může být pouze pozinkované nebo navíc ještě poplastované. Plast na pletivu zvyšuje jeho odolnost vůči korozi a zvyšuje tak mnohonásobně jeho životnost. Nejběžnějším tvarem využívaným jak v domácnostech, tak i v průmyslových objektech, je čtyřhranné pletivo.

Železný tepaný plot

Mezi umělecké druhy oplocení bychom mohli zařadit kovové ploty, protože jejich zpracování a vyhotovení je věc kovářských mistrů s dlouholetými zkušenosti. Návrh si můžete vytvořit sami nebo si vybrat z nabízených možností.

Umělecky zpracované ploty se hodí především k panským sídlům, vilám nebo luxusnějším domům, protože ještě zvyšují jejich prestiž. Pokud se tento koncept líbí i vám, můžete ho samozřejmě využít také. Výborně se hodí ke kamenným sloupům nebo zídkám.

Doufáme že vám tento stručný přehled pomůže s výběrem vašeho nového plotu a přejeme vám, ať se vám výstavba povede.

PředchozíDalší

v diskusi je 0 příspěvků