Plastový plot je stále populárnější

3.9. 2016

Plastový plot se rychle stává jedním z nejpopulárnějších plotů na trhu. Je pevnější a odolnější než plot dřevěný, nikdy nebude potřebovat natřít, je odolný proti graffiti a většinou je dodáván s doživotní zárukou. Pokud hledáte plot, který již nikdy nebudete muset vyměnit, čtěte dál. Možná, že plastový plot je to, co hledáte.

Pevný a přizpůsobivý

Jeden z nejpřesvědčivějších důvodů, proč si vybrat plastový plot místo dřevěného, je jeho síla a přizpůsobivost. Někteří výrobci tvrdí, že plastový plot je 5x pevnější a 4x více přizpůsobivý než srovnatelné dřevěné ploty. Plastový plot je proto ideální pro jakékoliv použití – k oplocení pozemku, bazénu nebo jako ohrada pro zvířata.

Bezúdržbový

Další nespornou výhodou plastového plotu je fakt, že je téměř bezúdržbový. Protože je vyrobený z barveného plastu, nikdy nebude potřeba tento plot natírat, a různé oděrky také nebudou představovat žádný problém. Naopak, plastový plot odolává nátěrům, takže je odolný i proti graffiti, protože nechtěná barva na plotě se dá snadno odstranit. A nakonec, pokud je plot vyrobený z kvalitního plastu, tak bude potřebovat jen jednou za rok umýt vodou z hadice a saponátem.

Plastový plot se vyplatí

Na základě výše zmíněných faktů je tak plast pravděpodobně nejvýhodnějším materiálem pro plot. Při pořízení plastového plotu zaplatíte sice vyšší cenu, ale ušetříte na opravách, nátěrech a další údržbě. Nakonec vás pořízení plastového plotu vyjde na cca 1/3 ceny oproti ostatním materiálům jako je dřevo. Nezapomeňme, že plot z kvalitního plastu se prodává téměř vždy s doživotní zárukou.

Vyplatí se připlatit si

Jako u většiny produktů, u plastu dostanete to, co si zaplatíte. Pokud se chcete vyhnout pozdějším problémům, je lepší si na začátku připlatit za kvalitnější materiál. Plot z kvalitního plastu je lépe odolný proti slunečnímu záření, je silnější (lépe odolá popraskání nebo polámání) a také se lépe přizpůsobí výkyvům počasí. Pokud budete chtít ušetřit na levnějším provedení plastového plotu, je skoro jisté, že se problémům s údržbou nevyhnete.

Převzato od Matta Goeringa z homeadvisor.com

Předchozí

v diskusi je 0 příspěvků