5 tipů, jak si vybrat zahradní nábytek

13.9. 2016

Skvělý zahradní nábytek přináší funkční a komfortní využití zahradních prostor. S velkým stolem a snadno použitelnými a pohodlnými židlemi se vaše terasa promění v luxusní prostory pro večeři nebo relaxaci. Pokud svou verandu vybavíte proutěnou pohovkou a klasickými proutěnými houpacími křesli s velkým množstvím polštářků, veranda se rychle stane během teplých letních měsíců druhým obývacím pokojem.

Nepřehlédněte příležitosti zútulnit svůj balkon nebo zahradu. Když budou doplněny správným zahradním nábytkem, bude váš čas strávený na zahradě o hodně příjemnější.

Podívejte se na následující tipy na výběr vhodného zahradního nábytku. Promyšlený plán vám zajistí, že váš venkovní obytný prostor vás bude lákat k jeho využívání ať už k odpočinku, nebo třeba k rodinným sešlostem.

1. Udělejte si seznam

Začněte tím, že budete přemýšlet o tom, k čemu chcete venkovní prostor využívat. Chcete aby sloužil jako jídelna za teplých letních nocích? Chtěli byste, aby se zde konali večírky nebo narozeninové oslavy? Nebo by to snad mělo být místo odpočinku s knihou?

Udělejte si seznam mnoha věcí, které byste chtěli v tomto prostoru dělat a použijte ho jako vodítko k určení, jaký typ nábytku je nutný. Pokud chcete v tomto prostoru hlavně hostit večerní neformální koktejly, nebude nutné pořizovat jídelní stůl. Naopak bude třeba zajistit dostatek pohodlných míst k sezení a několik menších stolků.

2. Posaďte se

Posaďte se, než si nábytek koupíte. Pohodlný venkovní nábytek je stejně důležitý jako nábytek v interiéru, protože ho budete v létě také často využívat. Starožitný nebo naopak moderní nábytek může být vkusný, ale nemusí být příliš pohodlný.

3. Hledejte nábytek se snadnou údržbou

Pokud budete trávit na vaší zahradě převážnou většinu času, bude nutné nábytek pravidelně udržovat. V případě, že nechcete strávit čištěním povrchů nábytku celé hodiny, dbejte na snadnou údržbu už při výběru a nákupu zahradního nábytku. Většina kovů, teakové dřevo nebo cedr jsou snadno udržovatelné materiály, které vypadají nádherně celé roky.

4. Zvažte úložiště

Přidat pár let vašemu starožitnému nábytku můžete tím, že ho v době mimo sezónu uložíte na vhodné místo. Dokonce i nejtvrdší nábytek z tepaného železa může roky strávenými na pospas všem přírodním vlivům, časem ztratit na atraktivnosti. Rozmyslete si, zda máte kam nábytek uložit. Můžete ho skladovat v garáži nebo ve skladu. V případě, že máte malé úložné prostory, hledejte nábytek, který se dá překládat nebo se dá snadno rozebrat a složit.

5. Inteligentní barvy

Při nákupu zahradního nábytku nejsme omezováni tóny dřeva. Kromě hnědé, šedé, béžové a bílé můžeme nábytek vybírat v barvách žluté, modré, červené nebo třeba zelené. Pokud nemáte odvahu na pestré barvy, můžete pro začátek začít s barevnými přehozy nebo polštářky.

PředchozíDalší

v diskusi je 0 příspěvků