Zastřešené terasy

12.9. 2016

Až jednou budeme starší, bude nám činit větší problém chodit po schodech, nebo uklízet obrovský dům, který jsme kvůli velké rodině pořídili. Pořídit si na stará kolena přízemní bungalov může být proto tím pravým řešením!

Někteří z vás by mohli namítat, že bungalov není ten pravý dům pro velké rodinné návštěvy, ale doufám že vás teď přesvědčím o opaku.

Přízemní dům skýtá mnoho výhod. Je prostorný, vzdušný a prosluněný ale hlavně téměř bez žádných schodů, což je výhoda v pokročilém věku. Pokud se "na stará kolena" rozhodnete pro tento typ domu, bude vás nejspíš trápit, kde budete trávit čas se svojí milovanou rodinou, pořádat rodinné oslavy nebo sešlosti. Proto mám tady pro vás jeden zajímavý tip, který vám pomůže. Jedná se o zastřešenou terasu. Může totiž zvětšit rozlohu domu o jednu celou místnost, ve které lze tyto události konat.

Největší výhodou zastřešené terasy je právě její střecha. Pokud je venku špatné počasí, je přesto možné užívat si rodinné pohody. Součástí zastřešené terasy by měl být také vhodný zahradní nábytek, gril nebo udírna. (výrobce a dodavatele zahradního nábytku najdete v našem katalogu firem). Další výhodou je, že zastřešená terasa zvyšuje atraktivnost stavby a navíc je také ve většině případů dobře přístupná jak ze zahrady, tak z domu a stane se tak příjemným propojením interiéru a exteriéru. Z terasy také může vést přístup k zahradnímu bazénu.

Při výběru střešní krytiny dbejte na to, před čím chcete terasu chránit. Může to být slunce, déšť nebo obojí. Můžete vybírat mezi pálenými taškami, bitumenovými střešními deskami, plechy, umělými šindely a podobně. Pokud chcete být chráněni i před větrem a zimou, je možné na terasu nainstalovat i posuvné stěny, které umožní v nepříznivém počasí dokonalou ochranu a naopak když je venku hezky, můžete stěny odsunout a terasu tak otevřít do zahrady.

Další možností jak zvětšit obytnou plochu je zimní zahrada (o které jsem již psala v článku Zimní zahrady) nebo zahradní altán.

PředchozíDalší

v diskusi je 0 příspěvků