Zimní zahrady

13.9. 2016

V teplých letních dnech i v zimních večerech je příjemné posedět si s rodinou v prostředí, které je vám příjemné. Jednou z možností je výstavba zimní zahrady. Jedná se o prostor, který je částečně oddělený od domu, ale zároveň je jeho součástí.

Při výběru zimní zahrady záleží na mnoha faktorech. Jako první byste se při výběru zimní zahrady měli zaměřit na tvar a velikost. Tvar může být čtvercový, kulatý nebo jakýkoliv jiný, jaký si vyberete. Velikost záleží opět jen na vás a na vašich možnostech, pokud máte velký dům, hodí se k němu i velká zimní zahrada. Pokud nemáte takové možnosti, jako s velkým domem, můžete si vybrat zimní zahradu malou jen jako výklenek.

Dalším faktorem, který by vás při výběru měl ovlivnit je, jestli zde chcete pěstovat tropické rostliny. V tomto případě je potřeba zimní zahradu dokonale přizpůsobit podmínkám, které květiny potřebují. I přesto, že většina těchto rostlin požaduje slunce, teplo a vlhko, neměli bychom zapomínat na opatření, která nám dovolí v místnosti větrat a také na způsoby stínění. V případě, že chcete tropické rostliny pěstovat, bylo by dobré mít zimní zahradu oddělenou od ostatních místností dveřmi, jinak by se vám mohlo snadno stát, že se vám klima ze zimní zahrady dostane například do obývacího pokoje, což by v některých případech nemuselo být příjemné.

V souladu s tím, jaký bude účel vaší zimní zahrady, byste si měli zvolit také vhodné materiály (na podlahu, obložení, okna). Dále si můžete vybrat varianty otevírání oken, balkonových dveří, posuvných nebo skládacích dveří atd.

Pokud vás koncept zimní zahrady zaujal a rozhodli jste se, že si jednu takovou pořídíte, můžete využít poradenství odborníka, kterého vám firma, od které si zimní zahradu necháte postavit, sama nabídne. Jedná se o krásnou, ale náročnou stavbu, a proto byste plánování měli věnovat dostatek času a v případě, že nejste zkušeným kutilem, přenechat plánování i stavbu na odbornících.

PředchozíDalší

v diskusi je 0 příspěvků