Další místnost vašeho domu - pergola

14.9. 2016

Milujete grilování s přáteli, ale omezuje vás špatné počasí? Doporučujeme vám zahradní pergoly, které jsou ideální kombinací venkovního posezení a ochrany před výkyvy počasí.

Původně pergoly sloužily jako podpěra popínavým rostlinám, a proto taky velká část pergol není krytá střechou. Rostliny jako třeba růže, vinná réva, ale také chmel jsou potom ozdobou dřevěné konstrukce pergoly. Je na vás, pro jakou rostlinu se rozhodnete v souladu s tím, zda máte zájem o kvetoucí rostliny, nebo celoročně zelenou pergolu. Také si můžete zvolit rostlinu, která bude plodit ovoce, například výše zmiňovaná vinná réva nebo tropičtější druhy rostlin jako je třeba kiwi.

Výhody pergol stojících u domu jsou jednoznačné. Díky tomu, že jsou tak blízko domu, není problém s nošením občerstvení na stůl, pokud v pergole pořádáte oslavu nebo grilujete. Další výhodou je cena, která není příliš vysoká, a proto není problém si pergolu pořídit. Navíc tvoří pergola přidanou hodnotu domu a zvětšuje obytný prostor. To znamená, že jakmile se začne venku oteplovat, můžete tento prostor využívat. Nebývá výjimkou, že se do pergoly pořizuje i zahradní nábytek, který přímo vybízí k tomu, abychom zde trávili volný čas.

Součástí zahradních pergol je často také gril nebo udírna. V dnešní době vám výrobce vytvoří ideální návrh pergoly. Pokud sladíte všechny detaily včetně dlažby (nebo kamenného koberce, o kterém si můžete přečíst zde) nebo rostlin, můžete si být jisti, že vytvoříte dokonalé místo k rodinným setkáním, k setkáním s přáteli nebo k odpočinku a relaxaci.

PředchozíDalší

v diskusi je 0 příspěvků