Přístřešky, které vás ochrání před sněhem i deštěm při toulkách na Šumavě

15.9. 2016

Hlavním účelem přístřešku je ochrana před nepříznivým počasím. Nejpoužívanějšími jsou přístřešky pro auto, které jsou součástí domu, podobně jako garáž. Přístřešek však nemusí nutně sloužit jen k ochraně auta, ale může se stát příjemným místem odpočinku jak doma na zahradě tak i na cestách.

Vedení Šumavského parku se rozhodlo pro stavbu téměř dvaceti přístřešků pro návštěvníky parku. Ti si zde mohou odpočinou nebo se zde schovat před nepříznivým počasím. Nejedná se však o obyčejné přístřešky, ale o co nejvěrnější kopie šumavských staveb o půdorysu 4x6 metrů. Přístřešky jsou rozmístěny v turisticky nejatraktivnějších částích Šumavy např. v okolí pramenů Vltavy nebo u Stožecké kaple.

V každém přístřešku lidé mohou využít stůl a lavice, které sem byly nainstalovány. Některé přístřešky jsou úplně nové a některé jsou pouze zrenovované, aby vyhovovaly vyšším standardům. Celkově na výstavbu těchto šestnácti přístřešků park vynaložil téměř tři miliony korun.

Výstavbu podpořilo také ministerstvo životního prostředí, které na podobné projekty ve všech národních parcích vyčlenilo 150 milionů korun. Chce tak přispět k rozvoji turistiky v těchto oblastech.

Další

v diskusi je 0 příspěvků