Přístřešek na auto

8.9. 2016

Přístřešek na auto je dnes velmi oblíbeným garážovým řešením. Přístřešek na auto má totiž více možností využití oproti standardním garážím na klíč. Přístřešek na auto lze využít mimo parkování vozů i jako krásnou pergolu, zahradní altán nebo relaxační terasu propojenou s obytnou částí rodinného domu. Tím vším může přístřešek na auto být.
Typy a materiály přístřešků na auta

Přístřešek na auto může být dřevěný, hliníkový nebo iocelový. V Česku jsou nejvíce poptávané přístřešky ze dřeva. Je to tradiční a oblíbený materiál.
Aby mohl přístřešek na auto plnit vysokou užitnou hodnotu, působit unikátním designem a vydržel několik desetiletí, tak je potřeba zvolit kvalitní, tedy i cenově dražší přístřešek, nejlépe české nebo německé výroby.

Přístřešek na auto - na co si dát pozor?

Nedoporučujeme se orientovat na přístřešky levné asijské nebo polské produkce. Extrémně nižší ceny přístřešků bývají velmi často vyváženy nižší technickou kvalitou, provedením ve verzi „basic" nebo např. pozdějšími nároky na údržbu, nátěry či odstraňování mokrého sněhu.

Přístřešek na auto - kolik v ČR stojí?

Dřevěné přístřešky pro auta tuzemských výrobců se pohybují v základním provedení v rozmezí mezi 30.000 Kč až 45.000 Kč bez DPH. Dle zkušeností zákazníků je zřejmé, že dřevěné přístřešky na auta české výroby koupíte vždy ve velmi dobré kvalitě a nezáleží příliš na výběru konkrétní firmy. Doporučujeme volit lokální firmu, kdy můžete ušetřit především na dopravě.

Např. na stránkách postavsitosam.cz najdeme celkem zajímavé dřevěné přístřešky, které se prodávají jako tzv. "stavebnice pro kutily". U podobných stavebnicových sestav však nesmíte zapomenout na další možné náklady na základovou desku nebo upevňovací kotvy, náklady na kvalitní nátěry, náklady na řemeslníky pro montáž a usazení přístřešků.

Trh v ČR je celkem dobře rozsegmentovaný a tak je vhodné si před nákupem rozmyslet chcete-li přístřešek luxusní, přístřešek na klíč, přístřešek stavebnicový, apod. Náklady na každý typ přístřešků pro auta jsou dosti rozdílné. Informujte se konkrétně u dodavatelů podle vašeho zájmu či preferovaného regionu.

Například dřevěné přístřešky pro auta od firmy Naturmont se v základním provedení pohybují okolo 46.000 Kč. Ceny dřevěných přístřešků mohou být samozřejmě mnohem nižší, pokud budete sázet na plochou střechu, pokud si místo betonové podlahy a dlažby ponecháte hliněnou „podlahu" či trávník, a pokud máte v rodině šikovného řemeslníka, který stavebnici přístřešku bude schopen smontovat, upevnit, natřít a celkově zprovoznit.

Ocelový přístřešek na auto od německých výrobců se pohybuje ve vyšších cenových relacích. Základní cena je 58.000 Kč bez DPH. Vyšší cena je kompenzována 100% německou precizností a kvalitou, trvanlivým nátěrem, nerezavějícím materiálem, designovým pojetím nebo garancí na zvládnutí zatížení střechy mokrým sněhem. Tyto přístřešky, které jsou kombinací ocelových, hliníkových a dřevěných materiálů mají svou přidanou hodnotu především v oblasti designu a kvality. Pokud vlastníte starší felícii, investice do těchto přístřešků asi nebude vhodným ekonomickým řešením. Na tom se jistě mnozí shodnou.

Kvalitní přístřešek na auto

Pokud chcete jít v kvalitě, designu a luxusu ještě dál a počítáte s investicí okolo 100.000 Kč, pak si můžete vybírat z tzv. designových přístřešků pro auta, které opět pochází z Německa. Takové přístřešky pro auta bývají zhotoveny z velmi kvalitního a drahého dřeva a vyrábějí se s důrazem na individuální požadavky zákazníků s přihlédnutím na styl rodinného domu a zahrady. V zahraničí tyto přístřešky můžete nalézt pod pojmem „carport". Pro ilustraci připojujeme pár obrázků.

waldeckwandlitz

Preferujte dodávku přístřešku pro auto na klíč?

Za 28.000 Kč získáte přístřešek na auto ve formě stavebnice v základním provedení. Počítejte s řadou dokončovacích prací a nákladů. Za 50.000 Kč až 80.000 Kč získáte vysoce kvalitní přístřešky ocelové a hliníkové s doživotní zárukou a bez nutnosti dodatečných prací a údržeb. Za 100.000 Kč a výše získáte luxusní dřevěné přístřešky, které snadno sladíte s vaším stylem bydlení.

Přístřešek na auto - finanční náklady

Finanční stránka pořízení přístřešků pro auta je jen jedna část investice do přístřešků. Ze zkušeností, které v redakci máme z testování různých garáží a přístřešků, jasně plyne, že optimální je vždy volit dodávku přístřešků tzv. na klíč. Vyberte si firmu, která tento servis nabízí jako standardní službu. Přístřešek zaplatíte hotově nebo na splátky a můžete ještě ten den začít používat. Nestaráte se o dovoz, montáž, pokládku přístřešku, srovnání pozemku, pokládku okolní a příjezdové dlažby, nátěry a zastřešení. To je bezesporu významná výhoda!
Na co dál dát pozor při výběru?

- Zjistěte si, co všechno neobsahuje cena na klíč
- Zvolte přístřešek na auto, který nevyžaduje pravidelné nátěry proti vlivům počasí
- Ptejte se, zda-li zvolený přístřešek bude podléhat rzi
- Získejte informace o zátěži střechy mokrým sněhem
- Zvolte firmu, která zároveň položí dlažbu okolo přístřešku
- Ptejte se na původ materiálu přístřešku, zda-li je z Asie, Polska, ČR, atd.
- Zmapujte výšku přístřešku, jestli umožní parkování MPV a dodávek

Přístřešek na auto se vyplatí především tehdy, pokud zvolíte takové rozměry, které umožní parkování dvou automobilů. Takovéto přístřešky mají předpoklad k širšímu využití.

Redakce Svet-Garazi.cz Vám přeje šťastnou ruku při výběru toho ideálního přístřešku.

Autor: HB

Předchozí článekDalší článek

v diskusi je 0 příspěvků