Výměna starých a poničených částí přístřešku na auto

11.9. 2016

Nepříznivé počasí může negativně působit na kovové přístřešky pro auto. Zohybané části, slabé šrouby, sebemenší škoda může ohrozit konstrukci přístřešku. V nejhorším případě pak může dojít ke zřícení celého přístřešku. Výměna starých a zničených částí není nijak složitá. Prodloužíte tak životnost celého přístřešku.

Materiál a potřebné nářadí

- bezpečnostní brýle; gumové rukavice; kleště; lano nebo šňůra; hadice na vodu; kyblík; přikrývka; šroubovák; žebřík

- střešní krytina; sada pro výměnu příslušné poškozené části; dřevěné kůly; mazivo; šrouby; podložky k šroubům; čisticí prostředek

1. Přípravné práce

Před zahájením opravných prací vyjeďte svým vozem z přístřešku. Stejně tak odstraňte všechny ostatní věci, které pod přístřeškem skladujete.

Věnujte pozornost:

a) Nezapomeňte vždy používat ochranné prvky, jako jsou bezpečnostní brýle a gumové rukavice.

b) Vypněte a odpojte ze sítě veškeré elektrické přípojky v přístřešku.

c) Upevněte rohové sloupky přístřešku dřevěnými kůly; Použít můžete také lano nebo šňůru a pevně je utáhněte.

2. Odstraňte střešní krytinu

Jsou-li na střešní krytině třeba i malé trhliny, měli byste krytinu opravit. Je-li krytina značně poškozena, vyměňte ji za zcela novou. Žebříkem se dostaňte na střechu přístřešku, uvolněte šrouby, abyste mohli sundat střešní krytinu. Poté položte novou střešní krytinu.

3. Čistý přístřešek

Pro vyčištění kovových částí přístřešku použijte univerzální čisticí prostředek ve spreji. Pomocí kartáče důkladně odstraníte odolné skvrny. Čištěné plochy pak opláchněte vodou (zahradní hadicí).

4. Kontrola a případná výměna poškozených částí

Nejprve zkontrolujte střešní krytinu a opravte poškozené části. Zkontrolujte konstrukci přístřešku, odstraňte poškozené části a nahraďte je novými. Utáhněte všechny šrouby. Jsou-li zarezlé, pomožte si mazivem k jejich uvolnění a poté je znovu pevně utáhněte. Ujistěte se, že každý šroub má podložku, která zabrání prosáknutí vody dovnitř přístřešku.

5. Vylepšení přístřešku

Vylepšit přístřešek můžete např. připevněním okapových žlabů, můžete také vylepšit celkový vzhled přístřešku použitím krycích materiálů určených pro fasády.

6. Finální práce

Odpojte všechny případné elektrické vodiče a zapněte proud. Odstraňte staré kovové části, nezapomínejte na jejich recyklaci.

Možná se v prostředí ČR, která je známa kutilskou nepřebernou základnou, zdají tyto rady a doporučení jako zbytečná, ale praxe ukazuje, že kutil Tim a Pat/Mat bez správných informací a zaškolení ne vše zvládnou. Je potřeba se dobře orientovat v materiálech jako je hliník, dřevo, ocel a umět respektovat základy oprav spojů nebo nátěrů těchto materiálů.

Nebojte se získat potřebné informace od dodavatele přístřešku. Určitě vám rádi pomohou nebo dodají potřebný materiál.

Předchozí článekDalší článek

v diskusi je 0 příspěvků