Jak vyčistit střechu u přístřešku pro auto?

8.9. 2016

Pravidelně čistit a udržovat střechu Vašeho přístřešku pro auto je důležité. Zamezíte tak vzniku nánosů špíny, které by mohly přístřešek poškodit a vyústit v drahé účty za opravy. Pravidelné čištění, průměrně každé čtyři nebo šest měsíců, pomůže udržovat Váš přístřešek v dobré kondici. Také budete mít tak možnost objevit různá poškození a provést menší opravy ještě předtím, než se zhorší.
Postup:

1. Odřízněte jakoukoliv vegetaci, která přerostla nad střechu přístřešku. Stromy a keře mohou růst velmi rychle a spadané listí může ucpat odtokový systém carportu. Příliš mnoho stínu může způsobit růst mechu. Stromy jsou také ideálním místem, odkud se na střechu mohou dostat ptáci – a jejich trus.

2. Vylezte na žebřík a smeťte nános špíny ze střechy koštětem. Budete se muset dostat na carport z různých úhlů abyste vyčistili všechna místa; zvažte, zda si ke koštěti připevnit prodlužující násadu. Na střechu vlezte pouze tehdy, pokud jste si jistí, že je to dostatečně bezpečné.

3. Zkontrolujte, jestli se na plechové střeše neobjevila rezavá místa nebo opotřebení na střeše plastové nebo dřevěné. Opravte všechny menší poškození. Odstraňte rez drátěnkou.

4. Podle návodu na etiketě přidejte do vody savo. Nalijte na střechu a nechte působit 30-40 minut. Mějte na sobě ochranné rukavice a brýle a ujistěte se, že pod přístřeškem není auto pro případ, že by voda se savem někde prosákla. Pozor také na děti a zvířata. Savo zničí všechen mech, který by chtěl na střeše zakořenit.

5. Omyjte střechu vodou ze zahradní hadice nebo tlakového čističe. To odstraní všechno savo a zbylou zažranou špínu. Zkontrolujte všechny díry a zalepte je nebo opravte. Použijte materiál, který je vhodný pro Váš druh střechy na přístřešku.
Tipy a varování:

Práce bude mnohem jednodušší, pokud investujete do teleskopické násady na koště, abyste zvětšili svůj dosah. Můžete se o nářadí podělit s přáteli nebo sousedy a snížit tak náklady.
Mějte oblečené ochranné oblečení, hlavně pokud použijete savo.
Buďte opatrní, když budete rozdělávat žebřík. Pokud je to možné, požádejte někoho, aby Vám žebřík podržel, až polezete nahoru.

Zdroj: www.ehow.com

Předchozí článekDalší článek

v diskusi je 0 příspěvků