Přístřešek pro auto vs. garáž

10.9. 2016

Každý majitel automobilu potřebuje místo, ve kterém bude jeho vůz chráněný a v bezpečí. Nemáte-li možnost využívat zabezpečené parkoviště a rozhodujete-li se mezi pořízením přístřešku pro auto nebo garáže, následující rady vám mohou být užitečné.

Výhody přístřešku pro auto

Jedním z největších přínosů přístřešku je jeho cenová dostupnost. Je poměrně cenově nenáročné pořídit si takový přístřešek ve srovnání se stavbou garáže, a to se stejným výsledkem – ochráníte tak svůj vůz před deštěm, větrem a dalšími povětrnostními vlivy. Přístřešek pro auto si můžet postavit sami a nebo se obrátit na profesionály. Ať už se rozhodnete pro první nebo druhou variantu, přístřešek může být postaven během několika hodin, maximálně během několika dnů. Takový přístřešek pak může sloužit nejen jako ochrana pro auto, nabízí se jeho využití např. i pro rodinné oslavy, grilování atd.

Umístění přístřešku záleží zcela na vašem rozhodnutí – je možné přístřešek postavit přímo vedle domu, aby byl jeho součástí, ale také může stát zcela odděleně kdekoli na vašem pozemku. Podlaha takového přístřešku pak může zůstat čistě přírodní – ať už místo podlahy necháte kus trávníku nebo použijete štěrk či písek. Přístřešek může být vyroben ze dřeva nebo kovu, materiál střechy je pak obvykle z polykarbonátu, pozinkovaných plechů apod. Nejste ani omezeni co do tvaru střechy, je možné se rozhodnout pro plochou střechu, ale její tvar do klasického štítu se v poslední době velice často objevuje, protože přístřešek pak skvěle ladí s celkovým vzhledem domu. Samotný přístřešek je možné uzavřít klasickými garážovými dveřmi, ať už rolovacími či výsuvnými.

Výhody garáže

Garáž je trvalou stavbou, která slouží k ochraně vašeho vozu. Často jsou garáže zcela připojené k domu, vstup do nich je pak pomocí garážových dveří, což je velmi praktické. Avšak obvyklé jsou také garáže, které stojí zcela odděleně od domu jako samostatný subjekt. Protože garáže jsou zcela uzavřené a uzamykatelné, jsou mnohem bezpečnější co do ochrany vašeho vozu než klasický přístřešek – právě to je důležité zvážit.

Garáž je jednak perfektním řešením pro ochranu vozu před vnějšími vlivy, ale své uplatnění najde i např. v uskladnění spousty věcí, které se do domu nevejdou (druhá lednice, mrazák, sekačka na trávu, čistící prostředky, …). V případě potřeby se garáž může využít i jako obytný prostor (např. pro pořádání večírků), popř. drobnými stavebními úpravami můžete přetvořit garáž na dodatečný prostor pro příležitostné přespávání.

Garáže obecně řečeno mnohem lépe zapadají do celkového vzhledu domu, a to díky možnosti použití stejných materiálů pro stavbu garáže, které byly použity při stavbě domu. Nejde jen o samotnou konstrukci garáže, z nabídky na dnešním trhu můžete snadno vybírat i design garážových vrat, aby co nejlépe doplňovaly vzhled vašeho celého obydlí. Garážová vrata je pak možné opatřit dálkovým ovládáním a jediným stiskem tlačítka tak můžete ovládat ať už rolovací nebo výsuvné dveře garáže.

Autor: AT

Předchozí článekDalší článek

v diskusi je 0 příspěvků