Přístřešky pro auta - trendy v oblasti přistřešků pro auta

1.9. 2016

Přístřešky pro auta byly původně obyčejnými, prostými konstrukcemi navrženými tak, aby poskytly především ochranu pro vůz. Zkonstruované ze čtyřech dřevěných trámů nebo pozinkovaných kovových podpěr, jejich vzhled se příliš neřešil. Vše se ale mění, a tak konstruktéři ve spolupráci s návrháři přicházejí se stylovými příštřešky, které se stávají konkurencí klasickým zděným garážím především z hlediska nákladovosti.

Současné trendy

Celá řada faktorů přispívá stále se měnícímu vzhledu obyčejných přístřešků pro auta:

Především nově použité materiály přispěly k inovativnímu designu přístřešků. Celkový koncept otevřeného prostoru bydlení se rozšířil i do oblasti přístřešků.

Majitelé domů velice brzy přišli na to, že pořízením o něco dražšího přístřešku, který stále chrání vůz, ale jeho vzhled je více „libivý", dokáže zvýšit prodejní cenu nemovitosti. Poměrně krátce po boomu solárních panelů se jejich instalace rozšířila právě i na střechy přístřešků jakožto ekonomicky výhodná a efektivní alternativa instalace na střechy domů.

Hliník

Zcela nepochybně hlavním faktorem, který ovlivnil v poslední době celkový trend v oblasti přístřešků, je možnost použít hliníku jakožto základního materiálu pro konstrukci přístřešku. Je pevný, mnohostranně využitelný a extémně lehký – díky tomuto materiálu mohly vzrůst požadavky na konstrukční řešení přístřešků. Použitím hliníku se nemusíme držet už klasických čtyřhranných konstrukcí, ale můžeme si dovolit elegantně pozměnit konstrukci přístřešku podpůrnými hliníkovými trámy, ty jsou konzolemi připevněny k zemi dle našich představ – můžeme tak docílit požadovaného vzhledu, třeba i lehce zaoblených stěn. Právě díky tomu jsou přístřešky designovým prvkem, moderním a stejně tak i ekonomickým.

Polykarbonát a stínící plachta

Pro střechu přístřešků se v poslední době hojně používá hliník potažený prachovou barvou, ale mluvíme-li skutečně o aktuálních trendech, musíme zmínit UV filtrační polykarbonát a stínící plachtu – často se pak označuje spíše jako baldachýn než-li střecha. Obliba těchto dvou prvků je především díky vlastnostem, který průhledný polykarbonát nabízí, a stejně tak i stínící plachta dodá přístřešku světlo a celkově vzdušný vzhled.

Solární přístřešky

Zatímco střechy přístřešků opatřené solárními panely jsou na domech zatím ne příliš rozšířené, své ekonomické využití a oblibu našly solární panely na komerčních a průmyslových objektech. Pro majitele domů, kteří se rozhodnou pro instalaci panelů na střechu přístřešku, se nabízí další výhody – takové řešení je v drtivé většině případů nákladově efektivnější, než-li změna sklonu střechy domu, protože se velice často stává, že díky původní orientaci střechy fungují solární panely neefektivně. Náklady na pořízení podpůrné konstrukce pro solární panely, které umístíte na střechu přístřešku, jsou minimální.

Přístřešek nebo pergola?

Jako vzhled přístřešků podléhá aktuálním trendům, stejně tak se mění i jeho původní účel, pro který byl vytvořen. Stále častěji se můžeme setkávat s názvy jako altánek nebo pergola, mluvíme-li o stylově zkonstruovaném přístřešku pro auto. Obvykle je takovýto přístřešek opatřen sedlovou střechou a celkově navržen tak, aby zapadl do celkového konceptu daného bydlení. Přístřešek pro auto již není považován za jakýsi dodatečný prostor nebo jako alternativa tradiční zděné garáže.

I přestože přístřešky pro auto pravděpodobně nikdy zcela nenahradí zděné garáže, současné trendy v této oblasti zaměstnávají výrobce a dodavatele přístřešků a ti se snaží o dodržování aktuálních trendů a služeb pro své zákazníky. Pakliže garáž není tím vhodným řešením právě pro vás, zjistěte si nabídku výrobců přístřešků ve vašem okolí, budete mile překvapeni tím, co vám mohou nabídnout.

Autor: AT

Předchozí článekDalší článek

v diskusi je 0 příspěvků