Údržba střechy přístřešku pro auto

30.8. 2016

Přístřešky pro auta jsou nízkonákladovým řešením, které nabízí dodatečný prostor pro zaparkování vašeho vozu, uskladnění lodě, nákladních aut a spousty dalších věcí. Údržba hliníkové střechy takového přístřešku zahrnuje jednak celkovou údržbu, odstraňování mechu a případné opravy. Budete-li pravidelně udržovat střechu přístřešku, ušetříte tak sobě nejen čas, ale i peníze.

Celková údržba střechy přístřešku

Celková údržba zahrnuje odstranění nánosů špíny, nečistot a spadaného listí – není třeba náročného drhnutí a speciálních čistících prostředků. Skvěle poslouží vysokotlaký čistič, kterým odstraníte každodenní nečistoty ze střechy bez jakéhokoli poškození střechy. Nasaďte si vždy ochranné brýle a pevné pracovní rukavice předtím, než zkusíte vysokotlaký čistič např. na části chodníku, abyste zjistili, jaký tlak máte v čističi nastaven. Nastavte výkon čističe na nejnižší hodnotu otočením trysky o 45o. Začněte se stříkáním proudu vody na střechu přímým směrem a pracujte se sílou tlaku vody tak, jak bude potřeba. Musíte-li stát přímo na střešní konstrukci, vždy se ujistěte, že stojíte na pevné části, abyste dokázali tryskou očistit celou plochu střechy. Nikdy při takovém čištění nestujte na žebříku – vyhnete se tak nechtěnému pádu.

Odstraňování mechu

Odstranění trvanlivých skvrn, jako jsou skvrny vzniklé usazováním mechu na střešení krytině - použijte čistící prostředek, kterým efektivně eliminujete skvrny organického původu a zabráníte tak nežadoucímu zabarvení střešní krytiny. Zahradní hadicí pokropte střechu a poté si připravte v kyblíku rozmíchané bělidlo nebo je možné také použít ocet, to závisí na síle znečištění. Připravenou směs nalijte do nástavbového postřikovače, který je častou součástí příslušenství zahradní hadice a aplikujte směs na požadovaný povrch. Dále použijte kartáč s tvrdými štětinami, abyste směs dokonale aplikovali na znečištěný povrch a nechte působit 10-15 minut, poté opláchněte proudem čisté vody. Abyste dokonale odstranili trvanlivé skvrny, použijte bělidlo namísto octu, který je postačující pro odstranění lehkých nánosů špíny.

Odstranění sněhu ze střechy přístřešku

Abyste předešli problémům s konstrukcí příštřešku, pravidelně odstraňujte napadaný sníh na střeše. Nejprve lopatou vytvořte ve sněhu kolem přístřešku cestičku, při velkém nánosu sněhu usnadní práci sněhová fréza, díky ní sníh odstraníte zcela jednoduše a bez zbytečného úsilí. Pro přímé odstranění sněhu ze střechy je vhodné použít střešní hrábě, které jsou v dnešní době snadno k dostání ve všech specializovaných prodejnách. Tahem pak pomocí těchto hrábí stahujte sníh ze střechy, vždy dbejte na vlastní bezpečnost a stůjte v dostatečné vzdálenosti. Tímto způsobem odstraníte většinu napadného sněhu ze střechy.

Údržba nátěru střechy

Po letech mytí střechy a celkového opotřebování materiálu vyžaduje hliníková střešní krytina novou vrstvu penetrace a barvy. Odstraňte všechny nežádoucí zbytky původní barvy a ošetřte povrch penetrací. Pro penetraci hliníkových střešních krytin jsou k dostání ve specializovaných prodejnách směsi určené k ošetření hliníhového materiálu. Při jejich aplikaci mějte vždy nasazené ochranné rukavice, respirátor a bezpečnostní brýle, stejně tak jako při jakéli údržbě střechy, ať už jde o obyčejné odstraňování nečistot či mechu. Povrch střechy poté opláchněte vodou a nechte uschnout, než budete pokračovat. Na střešní krytinu aplikujte vrstvu speciálního nátěru směsi odolné proti rezi a nechte ji dostatečně zaschnout po dobu min. 12 hodin. Teprve poté naneste na hliníkovou střešní krytinu 2-3 vrstvy nátěru barvy určené na kovové materiály.

Autor: AT

Předchozí článekDalší článek

v diskusi je 0 příspěvků