Sekční garážová vrata jsou jednou z nejpopulárnějších a praktických možností...

6.8. 2016

Sekční garážová vrata jsou jednou z nejpopulárnějších a praktických možností pro zajištění stylu a bezpečnosti a také je to snadno použitelný a univerzální systém garážových vrat.

Nazývají se "sekční", protože se otevírají a zavírají v jednotlivých oddělených sekcích, které pomocí systému torzních pružin zajíždějí na vodících kolejnicích pod strop. Vratové sekce rovněž disponují bezpečnostními zámky, takže při otvírání či zavírání vrat nehrozí riziko poranění. Součástí sekčních garážových vrat mohou také být dveře, větrací mřížky nebo okna. Vzhledem k systému otevírání a zavírání garážových vrat, můžou být instalována téměř na jakýkoliv tvar garáže.

Tento mechanismus je ideální pro kratší příjezdové cesty, garáže vedle silnice nebo pro nadstandardní typy automobilů.

Materiály

Většina sekčních garážových vrat je vyrobena z pozinkované oceli s téměř jakoukoliv barvou povrchové úpravy. K dispozici jsou 4 hlavní materiály na výrobu sekčních garážových vrat.

  • Ocel (galvanizováno)
  • Dřevo (tvrdé nebo měkké dřevo)
  • Hliník (omezené vzory)
  • GRP (sklolaminát)

Ocelová garážová vrata mají velmi praktický a příjemný vzhled. Hladké hotové panely jsou snadno dostupné a vypadají velmi moderně.

Dřevěná sekční garážová vrata jsou k dispozici v tradičních variantách, ale také je možné nechat si vyrobit jakýkoliv design na zakázku.

Ovládání

Mechanická konstrukce se u každých vrat nepatrně liší. Pružinový systém je obzvláště užitečný na větší velikosti dveří. Všechna garážová vrata mohou být buď manuální nebo dálkově ovládaná. Provoz je v obou případech velmi hladký a tichý díky vynikajícím stavebním a konstrukčním prvkům. Panely všech sekčních garážových vrat musí ze zákona obsahovat bezpečnostní prvky aby se zabránilo případným úrazům.

Zabezpečení

Sekční garážová vrata jsou rozhodně jedním z nejbezpečnějších typů vrat. Prvky zabezpečení v kombinaci s kvalitním pohonem zajistí, že je téměř nemožné vloupat se dovnitř bez velmi speciálních nástrojů (a hodně hluku!).

Předchozí článekDalší článek

v diskusi je 0 příspěvků