Sekční garážová vrata - rychlý přístup do garáže

5.8. 2016

Sekční garážová vrata - Sportování za nepříznivého počasí před garáží vašeho domu, tak tomu může být již dnes konec. Kde dříve musela být vrata otevírána a také opět zavírána vlastníma rukama, tam se dnes o každodenní pohodlí stará sotva slyšitelný motorový pohon. Mnoho majitelů domů přemýšlí o tom, jak nahradí zastaralá vrata novým modelem.

Sekční garážová vrata = Rychlejší přístup

Stará známá vrata se závažím, která zajíždějí pod strop v celku, mají dnes většinou doslouženo. Místo toho se stále více majitelů domů rozhodne pro sekční nebo rolovací vrata. Jejich výhodou je úspora místa tím, že zajíždějí nahoru nebo do strany, popřípadě se úplně navijí. To poskytuje další úložný prostor v garáži. Vzhledem k velkému počtu možností najde snad každý majitel individuální řešení.

Sekční garážová vrata = Více úložného prostoru

Především tehdy, když jsou vrata jediným způsobem, jak se dostat do garáže: Chcete-li například jen krátce vzít kolo z garáže, nemusíte čekat, až se vrata úplně otevřou, ale můžete vstoupit už po několika sekundách. Ale také když je pod stropem málo místa k otevření vrat nebo vrata kvůli šikmé střeše nelze upevnit, je vedení do strany dobrým řešením.

Další prostor vytvoří také rolovací vrata. Protože jsou u tohoto typu lamely navíjeny, tak zůstává strop zcela volný k uložení například sportovního nářadí nebo potřeb pro volný čas. Bez ohledu na to, zda se jedná o sekční garážová vrata, která se otvírají do strany, rolovací vrata nebo sekční vrata: všechny varianty mají společné to, že mají motorový pohon, pomocí kterého můžete vrata otevřít nebo zavřít z autosedačky.

Předchozí článek

v diskusi je 0 příspěvků