Sekční garážová vrata

12.8. 2016

Sekční garážová vrata - něco málo informací o vývoji nejen sekčních garážových vratech, ale o všech garážových vratech obecně.

Od té doby, kdy byl vynalezen automobil, stala se garáž
postupně velice důležitou součástí prakticky každého domu. Jak plynul čas a jak se názory architektů co do ideálního bydlení měnily, velikost garáží se samozřejmě přizpůsobovala aktuálním požadavkům bohatších lidí a průmyslníků. A tím se měnila postupně i velikost garážových vrat. Časem vznikla segmentace garážových vrat a zrodila se např. tzv. sekční garážová vrata.

A jak vznikla sekční garážová vrata? Původní „klasická" garážová vrata potřebovala mnoho prostoru, když se otevírala. Konstruktéři ale posléze přišli na různé způsoby, jak vyrobit taková vrata do garáže, která budou poskytovat dostatek bezpečí pro zaparkované vozidlo v garáži a zároveň nebudou tolik náročná na prostor. Bylo vynalezeno několik technických řešení, z nichž se ale ujalo jen několik, a to především díky jednoduchému používání a nenáročnosti na prostor při otevírání a zavírání. Jedním z takovýchto způsobů jsou garážová vrata, která se celá vysunou nahoru, kde se zasunou do připravené kapsy.

Tento systém je v dnešní době používán ve většině garáží díky své jednoduchosti při otevírání a zavírání. Otevírání a zavírání garážových vrat pak zvládne člověk jakéhokoli věku. V posledních letech se díky technologiím stala garážová vrata pro nás spotřebitele uživatelsky příjemnější ve smyslu jejich automatizace – vrata se ovládají prakticky stisknutím tlačítka. Tento systém se velice rychle rozšířil po celém světě. Nyní tak nemusíte otevírat svýma rukama špinavá vrata, abyste mohli vyjet se svým autem z garáže. Velice důležitý je i faktor zabezpečení, protože vrata od garáže můžete otevřít jen vy, jste-li v adekvátní vzdálenosti ode dveří.

Automatizovaná garážová vrata se dnes v celé EU vyrábějí sériově a samozřejmě na míru podle potřeb zákazníků – ať už jde o rozměrná garážová vrata nebo instalaci několika garážových vrat v jedné garáži. V takovém případě se instaluje jednotný systém pro všechna vrata v garáži, ale jednotlivá vrata např. moderní sekční garážová vrata jsou samozřejmě ovládána samostatně – což uvítají především početnější rodiny s více vozy pro členy rodiny.

V dnešní době si tak každý z nás může vybrat na trhu garážová vrata dle svých představ. Někdo klade důraz na značku garážových vrat, jiný preferuje původ garážových vrat, ale mnozí pečlivě zvažují typ garážových vrat, zda-li se rozhodnou pro sekční garážová vrata, výklopná garážová vrata, atd. Např. Trido garážová vrata jsou osvědčenou značkou garážových vrat a drží si stabilní pozici na trhu vedle dalších známých prodejců a výrobců garážových vrat. Sami pak můžete kontrolovat „svůj prostor" a mít přehled o tom, kdo vjíždí nebo vyjíždí z vaší garáže.

V dnešní době jsou nejvíce populární a užívaná sekční garážová vrata. Doporučujeme vám přečíst si naše další články o sekčních garážových vratech. Použijte např. vyhledávání na našem portálu, kde stačí zadat hledaný výraz - sekční garážová vrata.

Zdroj: thefreelibrary
Autor: AT

Další článek

v diskusi je 0 příspěvků