Jak ztišit hlučná garážová vrata

5.8. 2016

Hlučná garážová vrata mohou vážně rušit své bezprostřední okolí, zejména pokud někdo spí přímo nad nebo vedle garáže. Dokud se vrata otevírají a zavírají správně, je obvykle velmi jednoduché snížit jejich hlučnost. Co dělat pro eliminaci hluku vrat?

1. Utáhněte matice

Pomocí nástrčného klíče nebo nastavitelného klíče utáhněte všechny matice na dveřích a kolejnicích. I přesto, že chcete mít všechno přesně a bezpečně, nepřetáhněte matice příliš.

2. Vyměňte válečky

Toto je obvyklé pro staré kovové válečky, které způsobují hodně hluku, jak se vrací nahoru a dolu po kovové stopě. Pokud můžete přesně identifikovat, že zdrojem hluku jsou válečky nebo už jsou opotřebované, zvažte jejich nahrazení.

Typická garážová vrata budou vyžadovat tucet válců. Zvažte tedy spíše použití nylonu před kovovými válečky, protože jsou tišší a není nutné je pravidelně mazat. Nylonové válečky jsou však přibližně o polovinu dražší než kovové.

Standardní válečky mají dvoupalcový válec a čtyřpalcové táhlo, ale před nákupem náhradních válečků si je rozhodně přeměřte. Vyměňte válce jeden po druhém. Celá výměna by vám neměla zabrat více jak hodinu.

Upozornění: Garážová vrata používají dva různé typy pružinových mechanismů k usnadnění zvedání a spouštění. Tažné pružiny jsou umístěny nad horní dráhou na obou stranách. Torzní pružiny jsou připojeny k záhlaví přímo nad zavřenými dveřmi. Pokud máte torzní pružiny, nepokoušejte se nahradit váleční na spodním držáku. Je to z toho důvodu, že oni jsou vždy pod napětím a manipulace s nimi může způsobit vážná poranění. Toto je práce pouze pro odborníky.

3. Vyměňte panty

V průběhu času může být díra v závěsu, kde se nachází válec, opotřebovaná. Zkontrolujte tedy proto každý z pantů a nahraďte ty, které mají díry větší než obloukové otvory.

Předchozí článekDalší článek

v diskusi je 0 příspěvků