Jak zabezpečit garážová vrata

11.8. 2016

Plechové garáže, betonové nebo jakékoli jiné garáže jsou skvělé pro celou řadu důvodů – skladování, parkování automobilů a motorek, domácí projekty, hry – všechny z těchto důvodů však mohou představovat bezpečnostní a ochranné výzvy.

Prostřednictvím mezinárodní asociace dveří a sdružení asociací pro dveře a přístupové systémy byl připraven výčet různých typů pro bezpečnostní garážová vrata pro udržení všeho v bezpečí a ochraně. (Asociace nefunguje v ČR, ale např. v Británii).

Ujistěte se, že ovládací tlačítko pro otevírání vašich garážových vrat není v dosahu malých dětí, zvířat nebo kohokoli, kdo může být "rizikem".

Nenechte děti si hrát s dálkovým ovládáním garážových vrat. vyrazna garazova vrata

Prostudujte si návod k obsluze a naučte se používat nouzové odblokovávací funkce garážových vrat.
Každý měsíc vizuálně zkontrolujte garážová vrata. Zaměřte se na pružiny, kabely, kladky a řemenice a jejich míru opotřebení.

Nepokoušejte se odstranit, upravit nebo opravit tyto části nebo něco s nimi spojeného. Vyškolený opravář garážových dveří musí provést úpravu těchto částí, jsou pod vysokým napětím. stylova vrata garazova
Otestujte přepínací mechanismus garážových vrat vložením 2 až 4 desek nebo rolí papírových ručníků do cesty dveří. Pokud se vrata neobrátí po dotknutí ručníku, zavolejte kvalifikovaného odborníka na opravu garážových vrat. Pokud otevírací mechanismus nebyl nahrazen od roku 1993, vážně uvažujte o novém mechanismu s autoreverzním otevíráním, což je již standardní funkce.

Nikdy nedávejte prsty mezi vrata a vysvětlete toto nebezpečí dětem. Pokud máte malé děti, zvažte dveře s panely, které neskřípají.

Nenechávejte garážová vrata částečně otevřená. Při aktivaci poté se mohou dveře zavírat dolů a přijít tak do kontaktu s objektem v jeho cestě. To také ovlivňuje vaši domácí bezpečnost.

Zatímco budete na dovolené, odpojte jednotku garážových vrat nebo použijte bezpečností spínač, díky kterému se stává ovládání nepoužitelné. Je to volitelné příslušenství pro většinu otevíracích mechanismů.
Pokud otevírací mechanismus nemá technologii pro měnění přístupových kódů pokaždé, po používání, aby se zabránilo jeho prozrazení, změňte výrobce standardních přístupových kódů na dálkové ovládání nebo zvažte investici do novějšího modelu s větší bezpečností, která je dnes standardem.

Nový trend v garážových vratech poskytuje přístup ke krádežím. Nikdy tedy nenechávejte dálkové ovládání v autě nebo parkovací obsluze. Zvažte použití dálkového ovládání jako klíčenky a vždy zajistěte vstup dovnitř vašeho domova, zejména pokud máte otevírací mechanismus naprogramován na vaše vozidlo. Je to malá nepříjemnost ohledně bezpečnosti a ochrany domu a garáže.

Zdají se Vám tyto rady otřepané, známé, jednoduché a neefektivní? Pokud ano, tak to vnímáte správně. Dle statistik Policie ČR a Asociace pojišťoven zloději ani "závady" nechodí každý rok s novinkou a novým způsobem. Proto platí stále stejné zásady bezpečnosti.

redakce SG

Další článek

v diskusi je 0 příspěvků