Výběr vhodného otevíracího mechanismu garážových vrat

2.8. 2016

Otevírací mechanismus garážových vrat je důležitou součástí mechanického vybavení většiny rodiných domů a různých vjezdových areálů. Garážová vrata lze zavírat a otevírat pomocí přepínače, automatického čidla, GSM brány nebo dálkového ovládání. Výběr správného otevíracího mechanismu garážových vrat je velmi důležitý pro hladké fungování garážových vrat.

Proto byste před nákupem tohoto mechanického zařízení měli vždy vzít v úvahu několik důležitých parametrů, abyste se ujistili, že vaše volba ovládání garážových vrat je správná. Mějte na paměti, že tato zařízení se dodávají v široké škále modelů, značek a funkcí, které by vás mohly zmást či poškodit.

Je třeba vzít v úvahu následující věci:

  • Elektrický výkon motoru (koní)
  • Ochranné a bezpečnostní prvky
  • Pohon
  • Jak je tichý provoz
  • Typ dálkového ovládání
  • Motory na stejnosměrný proud (DC motory) nebo na střídavý proud (AC motory)
  • Záruka a užitná doba

Podívejme se na několik tipů, které vám mohou pomoci vybrat vhodný otevírací mechanismus garážových vrat podle vašich požadavků a potřeb.

Elektrický výkon motoru

V první řadě se musíme ujistit, že toto zařízení bude ovládat váhu a výšku vrat. Vezměte v úvahu, že minimální povolený výkon elektrického motoru pro běžné dveře je ½ koní a pro střední a těžké dveře se doporučuje elektrický motor s výkonem ¾ koní. Výkon elektromotoru je velmi důležitým faktorem. Jeho síla zajišťuje snadné otevírání a zavírání dveří, což znamená, že bude pracovat podle parametrů a bude mít dlouho životnost.

Druh pohonu

Existují tři typy pohonu: řetězové pohony, šroubové pohony a řemenové pohony.

Řetězové pohony jsou snad nejběžnější a nejlevnější typy jednotek. Nevýhodou však je, že jsou docela hlučné, protože dveře zavírají a otevírají pomocí kovové kladky a kovového řetězu.

Šroubové pohony využívají ke zvedání a otevírání garážových vrat ocelové tyče. I tyto pohony jsou docela hlučné, takže je dobré najít nejnovější modely, které používají plastové výstelkové kolejnice, čímž dojde k výraznému snížení hluku a zvýšení výkonu.

Řemenové pohony se řadí mezi nejtišší a rozhodně nejlepší disky.

Dálkové ovládání

Hlavní výhodou je, že můžete pouhým stisknutím tlačítka na dálkovém ovládání otevřít nebo zavřít garážová vrata. Nemusíte ani vylézat z auta ven. Dálkové ovládání je tedy nepostradatelnou položkou pro vaše pohodlí, nemluvě o tom, že tato elektronická ovládání jsou den ode dne důmyslnější a dokonalejší.
moderni prosklena garazova vrata

Ochrana a bezpečnost

Toto je rozhodující podmínka pro každého. Ve skutečnosti každý je citlivý na ochranu a bezpečnost. Proto jsou nejlepší otevírací mechanismy garážových vrat takové, které brání vloupání do domů apod. Je tedy více než vhodné se před nákupem určitého typu otevíracího mechanismu ujistit, zda tento systém otevírání byl testován na ochranu a bezpečnost vlastníka domu.

Motory na stejnosměrný (DC motory) nebo střídavý (AC motory) proud

Nejúčinnější a ve skutečnosti také nejlepší otevírací mechanismy garážových vrat jsou stejnosměrné motory nebo motory na stejnosměrný proud.

Tyto motory zpravidla vyžadují méně energie než motory na střídavý proud a jsou velice snadno ovladatelné.

Stejnosměrný mechanismus je tišší než motory na střídavý proud.

Závěr:

Je dobré si vše nejprve prozkoumat a získat veškeré potřebné informace před nákupem jakéhokoliv tohoto zařízení. Pouze takto si můžete být jisti, že si vyberete nejlepší otevírací mechanismus pro vaše garážová vrata.

autor: MH, redakce

Předchozí článekDalší článek

v diskusi je 0 příspěvků