Dřevěná garážová vrata na zakázku

15.8. 2016

Někteří lidé věří tomu, že pokuď už viděli v životě jednou klasická dřevěná garážová vrata, tak už je nemůže u tohoto typu vrat nic překvapit. Možná ale budou chtít svůj názor přehodnotit. Skutečnost je taková, že dřevěná garážová vrata nejsou jenom praktická, ale že také nabízejí škálů nejrůznějších variant, které mohou dát vzhledu vašeho bydlení úplně nový náboj.

Tato situace je typická zvlášť v případě, kdy lidé uvažují o pořízení nových dřevěných garážových vrat. Jedna z předních výhod dřevěných garážových vrat je možnost zakázkové výroby na míru. Vždyť ne všechny domy jsou vybaveny garážemi s vraty standardní velikosti.

Pokud jste zvětšili prostor garáže, standardní vrata, která předtím pasovala k vaší garáži, už nemusí být dostatečná. Ať už potřebujete jakoukoliv velikost vrat, dřevěná vrata vyrobená na zakázku jsou tou nejlepší volbou.

Pokud uvažujete o dřevěných garážových vratech, možná si ani neuvědomujete, jaké velké množství možností vám konstrukce dřevěných vrat může nabídnout.

Kromě masivního a dekorativního vzhledu dřeva existuje ještě mnoho dalších možností konstrukce dřevěných vrat než jen jedna velká dřevěná deska.

Můžete také narazit na dřevěná garážová vrata, která mají několik vrstev. Některé vrstvy mohou obsahovat ocelové rámy pro lepší pevnost a jiné zase mohou nabízet prostor pro izolaci a pomoci tak docílit lepší ochrany vrat proti počasí stejně jako hluku.

Volba toho správného typu vrat záleží na vaší potřebě izolace, stejně jako možnostech rozpočtu.

Pokud nás bude zajímat druh dřeva, který se používá pro zakázkově vyráběná garážová vrata, existuje mnoho možností.

Například běžné dřevo, které se používá pro garážové intarzie a základní materiál je buk. Avšak vybírat můžete například i z ořechu, jedlovce, borovice, cedru a dalších.

Nakonec si budete určitě chtít promyslet design nových vrat. Můžete si zvolit standardní křídlová vrata s různými vzory nebo můžete mít standardní panelovou konstrukci.

Tyto panely můžete poskládat vodorovně nebo svisle, záleží na vaší představě. Můžete si také vybrat, zda chcete mít v garážových vratech instalována okna.

Okna mohou být velmi malá a mohou lemovat vršek garážových vrat nebo si můžete zvolit větší plochu pro vložení oken. K tomu všemu budete mít také možnost vybrat si dekorativní kování a umocnit tak výjimečnost dřevěných garážových vrat na míru.

Další článek

v diskusi je 0 příspěvků