Garážová vrata - rady při ošetřování dřevěných garážových vrat

16.7. 2016

Garážová vrata přicházejí v různých materiálech jako je ocel, hliník, sklolaminát a dřevo. Existují výhody a nevýhody jednotlivých typů. Ty, které si zvolíte, by měly být sladěny s designem domu a časem pro jejich údržbu. Dřevěná garážová vrata jsou krásný a bohatý upgrade na Váš dům a mohou doplnit řadu projektů domů. Pokud používáte moderní vrata např. garážová vrata Hormann, tak problém ošetření vrat nebudete muset dlouhodobě řešit.

Garážová vrata, která jsou vyrobena ze dřeva, dokonale ladí s domem, který je obložen tak, aby vypadal jako srub nebo venkovská chata, zejména pokud je dřevo mořené, ne lakované. Skvrna má tendenci zdůraznit krásné žilky dřeva. Zde je několik základních věcí, které bychom měli mít na paměti při péči o Vaše dřevěná garážová vrata.

Roční údržba je důležitá na všech opotřebovaných částech. Pružiny, pojezdy, panty a další kovové části, které se pohybují, musí být mazány. Toto jistě podpoří nepřetržitý plynulý pohyb.
Zkontrolujte, zda nejsou uvolněné nějaké šrouby, matice. Prohlédněte si celý mechanismus s nářadím po ruce, utáhněte vše, co může být povoleno. Tím se zabrání opravám.
Pokud se vrata obtížně zvedají, měli byste prověřit napětí pružiny. Pokud je to tento případ, je třeba zavolat odborníka.
Dřevěná průčelí se musí nově natírat nebo nově barvit každý rok nebo i častěji, pokud se začnou projevovat první příznaky opotřebení. To závisí na tom, jakému počasí Vaše garážová vrata čelí. Čím drsnější podnebí, tím větší ochranu vyžadují.

Postupujte podle těchto tipů a budete Vaše dřevěná garážová vrata mnoho let bezproblémově používat.

Doporučujeme vyzkoušet garážová vrata Novoferm s.r.o.

Autor: JXB

Předchozí článekDalší článek

v diskusi je 0 příspěvků