Výběr správného typu garážových vrat

4.8. 2016

Stejně jako existuje mnoho různých stylů domů, existuje i několik stylů moderních garážových vrat. Protože garážová vrata mohou pokrývat i jednu třetinu z fasády novějších rodinných domů, stávají se snadno jedním z nejdůležitějších vizuálních rysů, kterých si lze všimnout přímo z ulice.

Pokud tedy přijde čas na výměnu starých garážových vrat za nové garážové vrata, rozhodně má smysl najít takový styl vrat, který se perfektně hodí k vašemu stylu domu, plotu a samozřejmě i k vašemu platu.

Zde nabízíme stručný přehled běžných typů garážových vrat, která jsou k dispozici v obchodech pro koncové zákazníky i domácí kutily u prodejců a montážníků garážových vrat.

Tradiční vrata

Přední výrobci v EU i v ČR nabízejí různé moderní, základní i designové styly garážových vrat, které doplňují současné evropské styly domů.

Obvykle lze najít vhodný styl vrat v materiálu nebo funkci, které najdete na jiných stylech garážových vrat. Můžete po dodavatelské firmě žádat designové sladění garážových vrat s omítkou a architekturou vašeho RD. V takévém případě snadno docílíte toho, že garážová vrata budou designově vypadat stejně jako vaše vstupní dveře do domu a česky řečeno bude mít vše "štábní kulturu". Jelikož se dnes většina komponent pro vrata dováží ž "číny", tak ladění designu dle individuálních požadavků není tak nákladné jako např. před 10 lety.
Kolejová vrata

Kolejová garážová vrata jsou velice populární volbou pro řadu moderních anglo-amerických stylů rodinných domů. Tato vrata obecně kopírují vzhled dveří, které se vyskytovaly na starých viktoriánských a tzv. bavorských domech či na bohatých gruntech. Kolejová vrata však nejsou omyl a chybou ani na současných moderních městských domech obyvatel ČR.

Tradiční vidlice na dveřích už nejsou obvyklé, ale můžete najít novější modely, které jsou vyklápěcí i při zachování vzhledu křídlových dveří. Máte sty, máte požadavky, máte představu a máte svého architekta, který vám navrhoval celý RD? Pak buďte odvážní i u projektování garáže a nebojte se rozmáchnout a ladit.

Zvýšená panelová vrata

Jedním z nejběžnějších stylů garážových vrat v celé EU jsou zvýšené panely. Zvýšená panelová garážová vrata se již stala opravdu standardem. Většina lidí si na ně myslí, když si představují garážová vrata a uvažují o výměně starých vrat. Tato popularita zajišťuje, že je možné si vybírat zvýšená panelová vrata prakticky ze všech myslitelných materiálů a se všemi možnostmi vybavení garážových vrat.

Moderní vrata

Odpovídající styl domu se styly garážových vrat snad nikdy nebylo důležitější, než je tomu tak u moderních domů. Moderní design domu, který má jasné a individuální linie a je postaven z nadčasových materiálů, by měl obsahovat i podobný typ garážových vrat. Dveřní panely z tvrzeného skla (čiré, matné nebo zbarvené sklo) zabudované v malovaných hliníkových rámech jsou jednou z nejpopulárnějších voleb. Je sice pravdou, že nejvíce se vyskytují v USA, v Británii a v Německu, ale není žádný důvod k tomu, aby ČR v tomto ohledu zaostávala.

Co poradit? Komunikujte s architekty a s prodejci. Sdělte jim své vize, představy a finanční možnosti, a nadiktujte si moderní styl garážových vrat se vším všudy. A jak na to? Ptejte se velkých výrobců a prodejců vrat jako jsou Hermann, Univesr, Doorhan, Spedos a další, co Vám mohou v oblasti laděného designu a individuálního stylu garážových vrat nabídnout. Je to na Vás.

MH,JXB

Předchozí článekDalší článek

v diskusi je 0 příspěvků