Garážová vrata ceník - udělejte si přehled o cenách vrat

2.8. 2016

Garážová vrata ceník - potřebujete si udělat přehled na internetu o cenách garážových vrat? Ceník garážových vrat v ČR je poměrně sloužitou oblastí v které se není jednoduché orientovat. Ceny garážových vrat uváděné na webových stránkách prodejců a výrobců bývají často za garážová vrata v základním provedení.

Tzv. tabulkové ceny na www stránkách prodejců/výrobců neobsahují cenu za montáž a také co se týče rozměrů garážových vrat, tak avízované "nejnižší" ceny v reklamních akcích, bývají za rozměrově nejmenší vrata.

Použití garážových vrat

Garážová vrata jsou pro každý rodinný dům nebo výrobní objekt a areály specifická. K rodinnému domu se vybírají vrata především podle ceny a barevného provedení s kapacitou maximálně pro dva vozy. Průmyslové areály vsazují garážová vrata především podle rozměrů, požadavků na logistiku a vozový park s důrazem na bezproblémový celoroční provoz s plnohodnotným servisem od dodavatele vrat. Pro firemní klientelu je otázka ceny garážových vrat až na druhém místě.

Z výše uvedených důvodů je obtížné stanovit nebo porovnat v nějakém společném přehledu ceník garážových vrat. Garážová vrata je třeba v obecním ceníku rozdělit na dvě hlavní skupiny pro porovnání cen podle koncových uživatelů tzn. zákazníků.

Dvě skupiny uživatelů garážových vrat

Ceník garážových vrat řeší min. dvě skupiny zákazníků. První skupinou uživatelů garážových vrat jsou zákazníci z řad vlastníků rodinných domů, prostě běžní občané z nekomerčního prostředí. Druhou skupinou uživatelů garážových vrat jsou větší či menší firmy, logistická a skladovací centra nebo veřejná garážová stání a podzemní garáže např. u hotelů a obchodních center.V tomto článku se budeme věnovat ceníku garážových vrat pro nefiremní zákazníky. Ceník garážových vrat musí vždy vycházet z nejčastěji prodávaných druhů a typů garážových vrat na trhu daného státu. V ČR se nejvíce prodávají sekční a výklopná garážová vrata.

Garážová vrata rozdělení podle nejvíce prodávaných typů v EU

  • Výklopná vrata
  • Sekční vrata
  • Rolovací vrata
  • Křídlová vrata
  • Posuvná vrata

Např. podle tvrzení firmy VS Rakovník jsou nejvíce prodávaná výklopná vrata. Vycházejí mimo jiné i ze statistik renomované firmy Hormann. Většina firem v ČR, které se zabývají prodejem, montáží a servisem garážových vrat, však tvrdí, že nejvíce jsou žádaná a prodávaná tzv. sekční garážová vrata. Tvrdí to i firma Univers Tech s.r.o. pana Šťáhlavského a další významní prodejci. Nejvíce prodávaná garážová vrata mezi vlastníky nemovitostí jsou často také finančně výhodná a zabalená do různých slev a balíčků.

Cena garážových vrat nebo dlouhá životnost?

Garážová vrata ceník – dalo by se říci, že cena bude u garážových vrat důležitým parametrem. V žádném případě by tomu tak nemělo být! Garážová vrata nekupuje jejich budoucí uživatel na jednu sezónu, na pět či deset let, ale moudrý zákazník se bude snažit, aby nemalá investice do výklopných nebo sekčních garážových vrat přinášela užitek minimálně na dvacet, třicet let nebo i na zbytek života konkrétního zákazníka. Investovat do kvalitních sekčních garážových vrat 40.000 Kč a další desítky tisíc korun do posuvné brány se opravdu nevyplatí na pouhých deset let. Proto je potřeba vybírat pečlivě, pomalu, plánovat, hodnotit a sepsat si své požadavky, možnosti a zdroje a to vše zakomponovat v čase do budoucnosti, kdy důležité hodnotící kritérium bude budoucí zdravotní stav investora, příjmy, splátky úvěrů, možnost stěhování nebo prodeje nemovitosti atd. To vše je velmi důležité vyhodnotit před koupí garážových vrat. Z výše uvedené analýzy vyplývá, že garážová vrata jsou zbožím na kterém se rozhodně nevyplatí šetřit co do ceny i co do kvality a výbavy.

Předchozí článekDalší článek

v diskusi je 0 příspěvků