Garážová vrata - jak je ochránit před zloději?

8.8. 2016

Máte poměrně nová garážová vrata i garáž a stavbu nemáte zabezpečenou? Řeší-li se otázka zabezpečení domova před zloději, často opomíjeným bodem je garáž a garážové dveře.

Zabezpečení vaší garáže a garážových vrat neznamená jen instalovat automaticky srolovatelné dveře, musíte se zaměřit na každý možný otvor, kterým se potencionální zloděj může dostat dovnitř. Připravili jsme pro vás 10 základních zásad, které byste pro zabezpečení vlastní garáže měli dodržovat.

10 zásad pro zabezpečení vaší garáže

1. Nenechávejte dálkové ovládání garážových dveří ve svém voze – vloupá-li se zloděj do vašeho vozu a ukradne dálkové ovládání, má mnohem jednodušší cestu do vaše domu.

2. Investujte do dálkového ovladače garážových dveří – pořiďte si takový, který můžete snadno připnout ke klíči od vozu a nosit jej tak neustále s sebou.

3. Zabezpečte nouzové otvírání garážových dveří.

4. Zamykejte – používejte i západku na dveře spojující obytné prostory s garáží.

5. Garážové dveře musí být stejně dobře zajištěny jako vstupní dveře do domu – musí být tedy silné, bytelné, z masivního dřeva nebo z vyztužené oceli s použitím bezpečnostního systému proti vykopnutí.

6. Nenechávejte garážové dveře dokořán otevřené. To je skoro jako byste zloděje přímo pozvali k sobě na návštěvu.

7. Instalujte širokoúhlé kukátko do dveří mezi obytnými prostory domu a garáží – budete tak mít alespoň možnost sledovat, co se v garáži děje, uslyšíte-li nezvyklý zvuk.

8. Zakryjte okna v garáži, použít můžete neprůhlednou fólii – nenapomáhejte zlodějům zjistit, jestli je váš vůz pryč a jestli je tedy dům prázdný.

9. Také klasický visací zámek na garážových dveří přinejmenším zpomalí zloděje.

10. Nezanedbávejte údržbu všech mechanických částí garážových dveří, nezapomínejte také na možnou korozi. I u dveří vedoucích z garáže do domu nezapomeňte kontrolovat rám, zámek, panty a všechny ostatní vyměnitelné části.

A ještě jedna rada na závěr - zamyslete se nad tím, jak byste se vy sami vloupali do vlastní garáže. Jaké jsou slabiny vaší garáže? Odstraňte je a přispějete tak sami k zabezpečení vlastního domova.

Autor: AT

Předchozí článekDalší článek

v diskusi je 0 příspěvků