Typy pro stavbu plechové garáže

25.8. 2016

Dá se jednoduchá plechová garáž sestavit svépomocí?

S trochou plánování a montáže nebude pro domácí kutily problém sestavit plechovou garáž. Jakmile si určíte svůj výchozí bod, začněte svůj plán plnit krok za krokem. Většina plechových garáží přijde v soupravě i s kompletní sadou instalačních pokynů.

K dispozici Vám dáváme však několik typů pro jakýkoliv proces, které Vám mohou napomoci k plynulejšímu průběhu věci. Sestavili jsme pro Vás několik bodů níže.

Předpokládáme, že jste již provedli kontrolu, abyste zjistili, zda máte správné plechové součástky pro Vaše potřeby.

1. Jako první věc je naprosto nezbytné, abyste pro svoji stavbu měli přesně určenou velikost, rozměry. Soupravy pro stavbu plechových garáží jsou vyráběny podle přesných rozměrů, a pokud Vaše zadání nebude přesné nebo budejiném formátu či jiných rozměrech, nebudete moci Vaši garáž bezproblémově postavit, v některých případech to nebude možné vůbec.

2. Všechny stojné pilíře musíte umístit naprosto stejně. Váš projektant nebo inženýr zajistí, že budou navrženy tak, aby byla zátěž rozvržena na všechny pilíře stejně. Projektant také určí velikost kotevních šroubů, které budete potřebovat. (Někteří výrobci tuto službu poskytují jako bonus.)

3. Opět platí, že kotevní šrouby musí být umístěny naprosto stejně podle projektu dodaného výrobcem plechové garáže. Desky sloupů jsou předvrtány přesně podle projektu a kotevní šrouby jimi musí snadno projít.

4. Mnohdy jsou ukotvení a pilíře pro plechové garáže vyráběny podle různých šablon nebo vzorů. Takto připravené pilíře a kotvy se pak spojí se základem a zalejí se betonem. Tyto kusy poté přesně odpovídají připraveným dírám na deskách sloupů.

5. Jakmile budeme mít pilíře připravené na místě, vložíme ke kotevním šroubům matice a podložky, které zajistí dostatečnou výšku a nalitý beton potom umožní přišroubovat další sloupce. Abyste se ujistili, že je vše správně apořádku, musí Vám jít potom matice dobře vyjmout.

6. Je vždy dobré před nalitím betonu si vše několikrát přeměřit. Zkontrolujte od středové osy na středovém poli každou sadu šroubů na každém sloupu. Je mnohem jednodušší to upravit nyní, než se o to snažit později.

7. Jakmile bude mít pevně ukotven základ garáže, je na čase začít stavět. První věcí je zasíťování. Ideálním případem je zrnitý základ na podlaze do určité výše po celém objektu.

8. Toto je dobré si připravit, než začne samotná montáž.závislosti na konkrétním výrobci budete schopni připravit sloupce a krokve. Možná bude potřeba trochu těžší zařízení pro zvednutí celého rámu na místo.

9. Berte na vědomí, že je vždy vhodné pracovat od středu a poté až stavět boční polekonce budovy.

10. Po postavení základní konstrukce dokončete sekundární práce jako je rámování apod. Navazující dokončovací práce už by pro Vás neměly být problém, pokud máte základ správně smontován.

11. Rada na závěr zní, zkontrolujte, zda krytina a obklady jsou správně překládány. Některé krytiny mají přesně určeno, zda se budou pokládat zprava doleva nebo naopak. Pokud takovou krytinu nebo obklad máte, stavte přesně podle návodu, aby bylo zajištěno stoprocentní těsnění.

Pokud jste se dopracovali až sem ke zdárnému konci, můžete si vítězně říct: „Ano, postavil jsem tom, plechová garáž!“

Předchozí

v diskusi je 0 příspěvků