Garáž v karavanu?

28.8. 2016

Pokud si myslíte, že do obytného vozu se garáž už určitě nemůže vejít, jste na omylu. Volkner Mobile, německý výrobce obytných vozů, přišel na to, jak zakomponovat garáž do svých modelů obytných vozů Volkner Mobile Performance.

Patentovaná konstrukce centrální garáže dovoluje vzít na palubu různé automobily - záleží na délce vozidla. Do obytných vozů s celkovou délkou 10,5 m se vejde Mini Cooper. Automobily značek Porsche 911, Jaguar XK8 Cabriolet, BMW 6er Cabriolet, Maserati Quattroporte nebo podobné vozy se vejdou do obytného vozu s celkovou délkou 12,3 m.

Volkner Mobil Performance je dieselový obytný vůz vyráběný na zakázku, který je postaven na autobusovém podvozku od značky Volvo. Podvozek je vybaven vlastním výsuvným nákladovým prostorem, který je ovládán hydraulicky. Nákladový prostor pro automobil je umístěn mezi nápravami. Tento pozoruhodný obytný vůz byl uveden na trh v roce 2006. Někteří tvrdí, že je to nejlepší obytný vůz na světě. Jen pro zajímavost - cena tohoto obytného vozu se pohybuje od €855.000 výš (tj. přibližně od 25.000.000 Kč).

Jedinou nevýhodou je, že do obytného vozu můžete zaparkovat jenom auta s nižším profilem, jako například BMW Z4 nebo Mercedes-SLK. Ovšem pokud si můžete dovolit koupit obytný vůz tohoto kalibru, pak se určitě nebudete chtít projíždět na své dovolené nějakým levným rodinným sedanem.

Společnost Volkner Mobil je vysoce novátorský výrobce komerčních vozidel, který sídlí v Wuppertalu v Německu. Společnost byla založena Gerhardem Volknerem v 70. letech minulého století a začínala jako výrobce přívěsů za automobily a koně. Postupně přidala i montáž přívěsů a nakonec do svého portfolia zařadila specifické konstrukce obytných vozů. Společnost, která zaměstnává méně než třicet lidí, vypilovala svoje dovednosti v produkci zakázkově vyráběných přívěsů a závodních autobusů pro takové klienty jako jsou Land Rover a Porsche. 

Gerhard Volkner je motorem svého rodinného byznysu. Jako místní kluk, který chodil do katolické školy ve Wuppertalu, je v současnosti aktivním členem obchodní komunity a svými kolegy je popisován jako zanícený a nadšený muž. Volkner Mobil si za posledních 30 let zaregistroval velkou řadu designových patentů. Vše vyvrcholilo jedinečným obytným vozem Performance s "garáží pro automobil". Společnost jasně deklaruje potřebu přistupovat ke svým zákazníkům jako k největšímu přínosu. "Spokojenost našich zákazníků je naše nejvyšší priorita ... vyrábíme produkty na míru našim klientům," říká Gerhard. On sám je ve svém snažení podporován svou ženou, Stephanií Volknerovou, která je výkonnou ředitelkou a spoluvlastníkem společnosti. Paní Volknerová se stará o administrativu, marketing a PR společnosti. Gerhard a Stephanie, plus jejich děti, Max a Leo, stále bydlí v rodinném přízemním domku na pozemku továrny - a i přes jejich nabitý časový program - si stále najdou čas na kempování.

PředchozíDalší

v diskusi je 0 příspěvků