Dřevěné garáže - moderní garážové stání

19.8. 2016

Dřevěné garáže - garážové stání může být dnes řešeno několika způsoby. Sortiment garážového stání je nabízeno v desítkách variant a všechny se vyznačují funkčním designem. Současný trend více než jednoho automobilu v domácnosti je pádným důvodem pro úsporné a praktické řešení místa. Do realizace široké nabídky garážových stání jsou proto zahrnuty také produkty 'stání pro dvě auta'.

Zaparkováním vašeho miláčka funkčnost garážového stání rozhodně nekončí. Lze jej velice prakticky proměnit v zahradní přístřešek či ve hřiště pro děti, zejména při nepříznivém počasí. Zábava dětí a přátel už nebude ohrožena deštěm ani přímým sluncem. Povrchová úprava dřevěných garáží je velmi jednoduchá a trvanlivá.

Stačí dřevěnou konstrukci garážového stání ošetřit příslušnou lazurou nebo olejem, říká zástupce firmy NEMO Czech s.r.o.. Svěřte se do rukou odborníků a znalců v oboru dřevěných konstrukcí garážových stání. Využijte vysokou variabilitu dřevěných garáží a sestavte si garážové stání ze dřeva dle vašich představ.

Základními prvky garážového stání jsou sloupky a střecha. Sloupky jsou vyrobeny z masivu, který je ošetřen impregnací a neobsahuje chrom. Počet sloupků se pohybuje od dvou do tří v závislosti na dohodnuté velikosti garážového stání. Stání může mít sedlovou střechu s šindeli nebo valbovou střechu se zacloněním. Sedlové střechy jsou dimenzovány na 75 kg/m² sněhu, valbové střechy unesou až 125 kg/m² sněhu.

V propracovanějších variantách se objevují oblouky u vjezdu. Toto atraktivní zakončení řady sloupků má svůj praktický význam, neboť usnadňuje vjezd do prostoru stání. Doplňkem garážových stání bývají v ČR především boční a zadní stěny a prostorné přístavky na nářadí.

Neustálá cirkulace vzduchu v otevřeném prostoru pavilónového garážového stání pomůže vaše mokré vozidlo efektivněji vysušit a tím se výrazně snižuje proces koroze. Je-li některá ze stran přístřeškového garážového stání více riziková – hrozí li časté padání větviček, či silnější vítr – pak je možné do montáže zahrnout i boční stěnu.

Pro ty, kteří preferují kompletně uzavřené garážové stání chráněné ze všech stran, je tu řada srubových garáží z prken.

Materiálem pro dřevěné konstrukce je masivní dřevo. Kvalitu a funkčnost dřeva vystaveného změnám počasí garantuje metoda impregnace. Životnost výrobku je u garážových stání důležitým faktorem, volíme proto odpovídající sílu a kvalitu použitého materiálu.

Montáž produktů zahrnuje instalování sady okapů, zajištění sloupků kotvami ve tvaru H, a zabudování oken či dveří dle vašeho výběru, zejména u srubových garážových stání a přístavků na nářadí. Právě pro nářaďové přístřešky vám jsou k dispozici jednokřídlé i dvoukřídlé dveře s kvalitním zámkem. Jejich umístění lze přizpůsobit charakteru pozemku, který je vám pro garážové stání k dispozici. Montáž dveří je možná jak z čelní stěny, která navazuje na vlastní prostor garážového stání, tak z bočních stran.

Dřevěné garáže jsou dnes určitě atraktivní metodou pro garážové stání. Dřevěná garáž vyniká svým designem, trvanlivostí a materiál je trendy v návratu k přírodě.

Autor: JXB

Předchozí

v diskusi je 0 příspěvků