Dřevěné garáže 12x24 m tzv. stodola - novinka v garážích

26.8. 2016

Samostatně stojící dřevěná garáž je zajímavým a designovým řešením pro parkování vašeho vozidla a ukládání různých věcí, které se u RD, farem a objektů vyskytují.

Někteří lidé se bojí inovačních řešení a raději zůstávají u tradičních plechových a betonových garáží, které např. v prostředí rodinných nebo sportovních a turistických farem a statků nemají ten správný šmrnc a půvab.

V zahraničí zejména v Německu, Dánsku, Belgii, Holandsku, atd. jsou populární dřevěné garáže. A nejen obyčejné dřevěné garáže a dřevěné přístřešky, které běžně známe z ČR. Jde o tzv. stodoly. Dřevěné garáže typu a stylu „stodola. Pojem stodola je v ČR na venkovském prostředí dobře známé. Různé stodoly známe z našeho dětství v nichž se na vesnicích odehrávala mnohá dětská velká dobrodružství. Ve stodolách se běžně skladovalo množství různých věcí vč. automobilů, strojů, sezónních věcí, atd. Stodoly na území celé EU vždy bývali dřevěné stavby celo uzavřené nebo přístřeškové.

Podívejte se na fotky původních stodol. V mnoha místech dnes v naší republice dochází k rekonstrukcím a obnovením stodol. Je to moderní a populární styl.

V některých zemích EU se začaly vyrábět a prodávat tzv. dřevěné garáže ve stylu původních dřevěných stodol.

Na první pohled nám připomínají součást farem a zemědělských statků a usedlostí. Vyznačují se pevnou dřevěnou konstrukcí z pravého tvrdého dřeva opatřeného ekologickými nátěry, které vhodně odolají nepříznivým vlivům počasí. Druhým poznávacím znamením stodolových dřevěných garáží je jejich velký rozměr. Běžně se prodávají v rozměrech 12x24m.

Tak tomu už můžeme opravdu říkat pořádná garáž nejen pro automobil!

Tzv. stodolové dřevěné garáže se osvědčují jako samostatně stojící stavba oddělená od konstrukce RD. Samozřejmě že by šlo takovou dřevěnou stodolu – garáž „přilepit“ přímo k RD jako např. u betonových garáží. Tento typ garáží ovšem vyžaduje speciální architekturu RD a jeho bezprostředního okolí.

V podmínkách ČR se může jednat o farmy, ekologické parky, zemědělské usedlosti, RD zaměřené na „severskou“ architekturu, atd.

Pokud se vám tento styl dřevěných garáží v podobě stodol líbí, pak jste na správném místě. Kontaktujte nás a předáme vám bližší informace o získání těchto zajímavých dřevěných garážích, které nejsou v ČR zatím běžně rozšířeny.

Máte ekologickou nebo zemědělskou usedlost? Líbí se atraktivní dřevěné stavby, máte vztah k přírodě? Nejste příznivci plechových a betonových garáží? Nestačí vám pro parkování dřevěný přístřešek? Milujete např. auta z USA a Švédska? Pak jste to právě Vy ke komu by se mohla hodit atraktivní dřevěná garáž ve stylu stodoly.

Ceny dřevěných garáží tzv. stodol se samozřejmě pohybuje ve vyšších cenových relací, než je tomu např. u plechových garáží.

Rozměr     Dřevěná garáž - stodola

12x12         $7,447

12x14         $7,786

12x16         $8,125

12x20         $9,452

Mnoho čtenářů SG má zájem o tyto zajímavé garáže. ekonomicky se nevyplatí tyto stodoly do ČR dovážet, neboť importní náklady se šplhaly k 50.000 kč, což neúměrně garáže zdražilo. Proto vám nabízíme tu možnost, že vybraný tvar a rozměr vč. nátěru, montáže a položení garáže vám dodá náš truhlářský koopartner. Cena se pohybuje ve výši 217.000 Kč bez DPH vč. montáže a nátěru.

Stodolové garáže se v EU a v USA nabízejí nejčastěji s tzv. sedlovou střechou a prefabrikovanou přípravou pro jednoduchou montáž. Samozřejmostí u tohoto typu dřevěných garáží je nespočet příslušenství v dřevěném provedení. Výrobci těchto stodolových garáží poskytují na dřevo záruku až 25 let. V takovém případě se nemalá investice do tohoto typu dřevěných garáží vyplatí.

Dřevěné garáže stodolového typu mají tyto standardní funkce:

- zesílená dřevěná podlaha s 3/4 " z překližky

- střešní šindele se zárukou 25 let

- dřevěné garážové vrata a dva štítové otvory – světlíky

Výrobce stodolových dřevěných garáží dodá stavbu s podlahou nebo i bez, pokud zákazník preferuje betonovou podlahu do garáže nebo přírodní štěrkový „polštář“. Stodolovou garáž si můžete objednat v jakémkoli rozměru tzv. na míru. Lze si objednat různé druhy a barevné odstíny ekologických povrchových nátěrů.
Stodolové garáže jsou ve své podstatě mobilní garáže. Za určitých předpokladů a technologií lze stodolovou garáž můžete nechat v případě potřeby přemístit na jinou část vašeho pozemku.

Dřevěná garáž stodolového typu může vhodně doplnit a oživit váš životní styl, kterým můžete ukazovat, že chcete být blíže přírodě.

redakce SG

Další

v diskusi je 0 příspěvků