Betonové garáže - 5 výhod garáže z betonu

25.8. 2016

Betonové garáže - mohou mít nějaké významné výhody? Zejména na začátku nového roku přemýšlí mnoho majitelů domů o tom, které parkovací místo je pro ně nejvýhodnější. Jestli přístřešek na auto, plechová garáž, betonová garáž nebo masivní garáž - když porovnáme různá parkovací místa, objeví se významné rozdíly.

1. Levnější pojištění

Kdo svoje auto nenechává zaparkované mimo garáž, má mnoho výhod: například ochranu před srážkami, mrazem, krádeží a vandalismem. Proto také ti, co parkují v garážích, dostanou u některých společností 5% prémii při pojištění automobilu.

2. Optimální klimatické podmínky

Garáž a přístřešek pro auto reagují rozdílně na vlivy teplot. Přístřešky a ocelové garáže v zimě rychle vychladnou a v létě se zase velmi vyhřejí. Sluneční paprsky ohřívají plechovou střechu extrémně.

Těm, kteří přikládají výkyvům v teplotách velkou váhu, se betonová garáž jeví jako nejlepší, protože významně zmírňuje vysoké venkovní teploty.

3. Garáže nabízejí ochranu a stabilitu

Ve srovnání s garážemi z tenkého plechu nebo s dřevěnými přístřešky na auta nabízejí betonové garáže nejlepší ochranu před bouří a krupobitím.

S nosností plochy nejméně 125 kN/m2 zajišťují střechy betonových garáží optimální ochranu před těžkým, mokrým sněhem, kterým mohou být jednoduché střešní konstrukce rychle přetíženy.

Obecně platí, že betonové garáže jsou stabilní: kombinací vysoce kvalitního betonu pevnostní třídy C30/37 a výztuže z oceli vznikne spojovací hmota, která snese vysokou zátěž, vydrží dlouho a k tomu je ještě velice tvarově flexibilní.

Pozn.: Čtenáři se ptají jaká je povolena velikost garáže. Ať se jedná o garáže betonové nebo plechové, velikost garáže není žádným nařízením, zákonem a vyhláškou jakkoli limitována.

Nejšriší nabídka betonových garáží německého výrobce Rekers.

4. Ochrana pomocí omítky a nátěru

Vnější omítání a barvy také chrání stavební materiál beton před škodlivými vlivy životního prostředí. Tím, že brání pronikání vody, zajistí, že agresivní oxid uhličitý a nebezpečné soli neútočí na materiálovou strukturu betonu. Kromě toho tyto moderní omítky a nátěry potlačují růst hub a řas, protože mikroorganismy se mohou na jemně strukturovaných povrchách uchytit podstatně hůře .

5. Cenově výhodnější

Betonová garáž nejen chrání před povětrnostními vlivy a vlivy životního prostředí, ale i před vysokými investicemi. Neboť je až o 60% cenově výhodnější než zděná garáž - s nejvyšší kvalitou, dlouhou životností, snadnějším a rychlejším postavením a individuálním vzhledem.

Autor: pnwra, Antony Easton, Flickr.com

PředchozíDalší

v diskusi je 0 příspěvků