Betonová garáž může mít zajímavý design

25.8. 2016

Betonové garáže tzv. prefabrikované garáže si stále drží významné místo na trhu montovaných garáží nejen v ČR. Jak vypadá klasická betonová garáž? Třikrát šest metrů s plochou střechou a bílým nátěrem – tento obrázek ilustruje mnoha lidem představu, když myslí na garáž z betonových prefabrikátů. Betonová garáž ale může překvapivě vypadat i jinak.

Betonové garáže disponují velkým počtem individuálních konceptů. Protože se dá beton zformovat téměř do libovolného tvaru, jsou možné různé velikosti a varianty tvarů a barev. A s dalšími prvky a nástavbami lze vsadit ještě více zajímavých akcentů.

Individuální betonové garáže tvarů a barev

Moderní železobetonové konstrukce umožňují svobodné plánování v architektuře betonových garáží a vzhledu fasády a střechy. S betonem mohou být realizovány dokonce kulaté nebo oválné tvary. Jedna z moderních betonových staveb současnosti, která byla i několikrát oceněna, je nový betonový kostel Církve bratrské v Litomyšli. Různé typy omítek a barev zdůrazňují individualitu."Výrazné barvy pro vnitřní i venkovní prostory nebo také na vratech a střechách lze použít buď jako vizuální kontrastní body k hlavnímu domu," tak uvedl Matthäus Moser z odborového svazu garáží z betonových prefabrikátů, "nebo se přizpůsobí vzhledu domu."

Flexibilní garáže podle velikosti a typy použití

Jak různorodý je beton jako stavební materiál v jeho vzhledu, tak je také různorodý v jeho možném využití. Betonová prefabrikovaná garáž vyrostla pro každý úkol - ať už jedno, dvou nebo řadové garáže, garáže pro obytné auto, karavan nebo dvojgaráže s velkými vraty, patrové dvojgaráže s hydraulickými parkovacími výtahy, podzemní garážová zařízení, garáž se zadní nebo boční přistavěnou místností, garáže s nebo bez sklepu. Nejen betonové garáže už ale dávno neslouží jen jako bezpečné parkovací místo pro auta. Se spojovacími dveřmi do domu a s topením může také rozšířit například obytný prostor o místnost pro hobby, techniku, dílnu a party místnost. Vzhledem k tomu, že se železobeton vyznačuje velmi vysokou pevností, mohou být střechy betonových prefabrikovaných garáží současně používány jako místa na sezení, terasy nebo zelené plochy.

Další

v diskusi je 0 příspěvků