Potřebuje Vaše garáž vymalovat?

24.8. 2016

Garáž je jedním z nejpoužívanějších, přesto nejvíce zanedbaných vstupů do domu. Mnoho lidí vchází do domu a zase ven přes garáž víc než přes hlavní vchod. Vymalovat garáž je jednoduchý a levný způsob, jak vylepšit stav Vašeho bydlení.

Postup:

1. Vykliďte garáž. Dobrá zpráva je, že vymalování garáže je dokonalý důvod probrat staré krámy, které se Vám v garáži nahromadily. Vyhoďte je, prodejte nebo věnujte. Pokud jste nějakou věc nepoužili několik let, je čas se s ní rozloučit. Najděte místo, kde chcete bezpečně uložit věci, které si chcete nechat, protože bude trvat několik dní, než budete moci všechno vrátit zpět.

2. Až bude garáž prázdná, zameťte ji nebo vyfoukejte. Použijte koště nebo ruční fukar na listí, abyste z podlahy, zdí a stropu odstranili všechen prach, špínu a pavučiny. Potom použijte vysokotlaký čistič, abyste vyčistili zdi a podlahu a nechte vše vyschnout.

3. Připravte garáž k výmalbě – zaplňte všechny díry, praskliny nebo poškození, a pak vymalujte všechny zdi a strop. Pokud máte zdi ze škvárobetonových tvárnic, budete muset pravděpodobně nanést více vrstev barvy, protože takové zdi prostě sají barvu.

4. Dál začněte pracovat na podlaze. Pokud chcete být opravdu nároční, můžete záplatovat a vyplnit všechny škrábance na podlaze. (Dobrá zpráva je, že můžete záplatovat podlahu, zatímco čekáte, až uschnou zdi a strop.) Když dojde na podlahu, máte několik možností. Existují barvy určené na cementovou podlahu a také těsnící tmely na podlahu, které Vás budou stát více úsilí i peněz. Ať už rozhodnete jakkoliv, vždy se ujistěte, že podlaha je zcela vyschlá, až budete stěhovat věci zpět.

5. Nastěhujte věci zpět do garáže. Teď je správná chvíle koupit několik pevných polic, abyste uskladnili nezbytné věci, které máte, nebo přimontovat několik skříněk na zeď. Když budete udržovat garáž uklizenou, pomůže Vám to vážit si své práce pokaždé, když vstoupíte do domu přes Vaši garáž.

Tipy a varování:

  • Pokud nemůžete vynést všechno z garáže najednou, rozdělte si to do dvou částí. Přestěhujte všechno na jednu stranu, pak ukliďte a vymalujte stranu druhou. Potom přestěhujte všechno na vymalovanou stranu a vymalujte a ukliďte nevymalovanou stranu.
  • Dejte pozor, abyste se „nezamalovali" do kouta!
  • Použijte kolenní podložky, až budete malovat podlahu, a násadu na váleček, až budete malovat zdi a strop.
  • Dokud jste v garáži, namalujte také vnitřek garážových dveří a okenních rámů.Garáž větrejte, když budete pracovat s barvou a tmely.
  • Nezapomeňte zvenku připevnit barevnou pásku, aby lidé nechodili do Vaší garáže.
  • V garáži nepoužívejte fukar na listí nebo vysokotlaký čistič, které jsou poháněny benzínem.

PředchozíDalší

v diskusi je 0 příspěvků