Typy izolací do betonových garáží

22.8. 2016

Existuje několik typů izolací a všechny mohou fungovat dobře, pokud jsou správně nainstalovány. Je tedy důležité vybrat si produkt, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám, rozpočtu a instalačním schopnostem.

Laminát

Laminát se prodává v rounech, která se vejdou mezi stěnu se šrouby a stropní nosníky. Větší laminátové pokrývky je možné nastavit na trámy v podkroví, zatímco volné lamináty je možno vložit do dutin. Lze si koupit skleněné vlákno, které je zabalené nebo vyrobené z "low-Itch" vláken, čímž lze eliminovat hlavní dráždivé účinky pro mnoho lidí. Laminát je snadno dostupný, levný a lehce se instaluje. Je to nejlepší volba pro domácí kutily, když izolují nedokončenou omítku.

Celulóza

Celulóza je foukaná izolace, která stále roste na popularitě. Vyrábí se převážně z recyklovaných novin a zapracovává zpomalovače hoření. Obvykle je celulóza vháněna do nástěnné a stropní dutiny speciálním foukacím strojem. Dmychadla lze pronajmout v mnoha půjčovnách nářadí nebo domácích centrech, kde vám dmychadlo půjčí zdarma, pokud si koupíte celulózu od nich. Ačkoliv je složitější instalace než u laminátu, je dobrou volbou pro plnění hotových stěn. Stačí pouze vyříznout otvor dostatečně velký pro hadici, nafoukat celulózu a pak opravit díru po skončení izolace.

Tuhá pěna

Pevné pěnové desky nebo polystyrenové desky jsou užitečné zejména do garáží s betonovou podlahou nebo do sklepů a sklepních stěn. Nabízejí totiž vysokou izolační hodnotu, aniž by vyžadovaly velikou tloušťku.

Pěna ve spreji

Pěna ve spreji se používá do stěn a stropů nových domů, ale domácí kutilové ji nejvíce využívají k vyplnění malých prasklin, mezer okolo oken, dveří, větracích otvorů a dalších předmětů.

A proč je izolace nejen garáží nadmíru důležitá?

Správnou izolací betonové montované garáže dosáhneme ideální teploty, které vozům prospěje v létním i v zimním období. Můžete dosáhnout odstranění vlhkosti a plísní, které škodí automobilům i uskladněným věcím. Vybírejte z mnoha materiálů a vsaďte vždy na parametr izolačního efektu před parametrem nákladů.

JXB

autor: ilovebutter, Flickr.com

PředchozíDalší

v diskusi je 0 příspěvků