Garáže a vše okolo nich v Rusku

22.8. 2016

Rusko má mnoho známých přídomků, které výstižně charakterizují jeho různá období. I v oblasti garážové techniky je to v Rusku šílené, ale zároveň úžasné. Podívejte se sami.

První fotografie v našem článku není nikterak manipulativní, že bychom chtěli ukázat jen zbídačenou ruskou zem. Je to sídlištní garážová realita z bohatých budovatelských let sovětské éry. Klasický železobeton, který opravdu vydrží. Ta garáž jen tak nespadne.

Takové garáže staré výstavby ,a na první pohled jakoby chaoticky umístěné kdekoli uprostřed obrovských sídlišť, se běžně v Rusku vyskytují.

Najdeme je v Rusku i na Ukrajině. Na první pohled je zarážející, že v Rusku může stát garáž prakticky kdekoli a jakákoli. Náš kamarád Alexander P. nám vysvětlil, že Ukrajina ani Rusko moc neřeší stavební povolení a řízení, které známe v ČR. Narazíte zde na cokoli od významu slova mínus až po extrémní plus.

Ale pozor! V Rusku existují také individuální architektonické garážové skvosty za desítky tisíc dolarů. Znáte garáž vyvinutou značkou Maserati z Itálie? (psali jsme o ní v jiném článku). Různé nadčasové garážové projekty v jednotkách do 10 kusů si našly v Rusku své místo u bohatých oligarchů. Maserati a jiní výrobci však konkrétní údaje neposkytnou. Pouze se chlubí referencí, že garáž architekta Antonia G. Pranolli má v Rusku až 5 instalací. Co za takovou garáží stojí si ani nedovedeme představit.

Např. garáž v luxusním karavanu? V Rusku žádný problém. Psali jsme o tom v článku zde.

GARÁŽ V KARAVANU

Internetový garážový život v Rusku a na Ukrajině není tak sofistikován jako u nás ČR. Výstavba garáží a celkový trh ohledně garáží v Rusku je tak trochu živelný a individuální. Každý si dělá, co chce a problémy se řeší až "expost".

Za kolik se v Rusku prodávají běžné řadové garáže? Přibližně za 200.000 rublů, což je cca 61.000Kč. To je na velké město fakt dobrá cena. V tom nás předběhli.

Internetové prostředí ohledně garážové tématiky také není tak profilované a konkurenční jako u nás. Výrobců i dovozců je v Rusku jen pár a jejich internetové prezentace jsou na nízké grafické i obsahové úrovni.

Zvláštností garážového ruského trhu je to, že v Rusku skoro vůbec neletí známé levné plechové garáže. V ČR a i v EU je to trendy, ale Rusko asi miluje extrémy.

Nebetyčný rozdíl je mezi městy v Rusku a venkovem. Čím dál od jakékoli metropole, tak nikdo garážovou techniku moc neřeší. Problém není v tom, že by nebyla auta, naopak. Ale garáže se v Rusku chápou spíše jako zbytnost než nezbytnost.

PředchozíDalší

v diskusi je 0 příspěvků