Podlahová krytina do garáže

17.8. 2016

Garážová podlahová krytina musí být pevná, odolná proti poškrábání a chemikáliím. Výhodou je také, že krytina neklouže, když je mokrá. Navíc by měla být dobře čistitelná, obzvláště když chcete garáž použít i ke kutilství.

V principu se nabízejí různá řešení:

Můžete se dodatečné garážové podlahové krytiny vzdát a jednoduše ponechat hliněnou nebo betonovou podlahu tak, jak je. Jediná nevýhoda je vzhled a špatná možnost úklidu. Pravděpodobně Vás to takto uspokojovat nebude.

Na garážové podlahy můžete použít i dlaždice, ale jen málo dlaždic vydrží dlouhodobé zatížení. Když se rozhodnete pro dlaždice, dávejte pozor, zda Vám bude zaručeno, že dlaždice vydrží zatížení auta. Kromě toho dlaždice budou s největší pravděpodobností klouzat, když bude na podlaze voda.

Jako garážovou podlahovou krytinu si můžete zvolit také dlažební kameny. Ty vypadají slušně a jsou stabilní. Ale také zde můžete udělat skvrny, které nepůjdou vyčistit. Přesto jsou dlažební kameny docela dobře použitelné jako garážové podlahové krytiny, protože vzhledem k odolnosti proti poškrábání a chemikáliím, jsou tyto podlahy velmi dobré.

Nátěry a povlaky z plastických materiálů jsou v dnešní době nejoblíbenější garážovou podlahovou krytinou. Musíte dávat pozor při výběru nátěru, aby byl vhodný pro garáže. Materiál, který se používá na balkóny a terasy, není většinou tak odolný proti poškrábání a pneumatiky na něm mohou rychle zanechat stopy. Také některé nátěry jsou při navlhčení velice kluzké. Tento problém se dá vyřešit výběrem správného produktu, dbejte i pokynů výrobce. S barevnými vločkami jsou tyto garážové podlahové krytiny vzhledově přitažlivé a podlaha může být čištěna i za mokra.

Také tzv. průmyslové podlahy jsou vhodné jako garážové podlahové krytiny. Gumové rohože jsou například velice příjemné na chůzi, výhoda, když nemá být garáž použita jen k zaparkování vozidla. Při tom se mohou velice lehce přesunout, často právě do prostor tak, aby jednotlivé gumové rohože byly v případě potřeby odstraněny a nahrazeny novými. Další výhodou gumových podlah je to, že předměty, které na ně spadnou, se tak lehce nerozbijí.

Když si nejste jisti, která garážová podlahová krytina je pro Vás ta správná, zajděte do pár moderních autoopraven a prohlédněte si podlahy. Co je dobré a účelné pro autoopravnu, vydrží u Vás v garáži jistě po desetiletí.

PředchozíDalší

v diskusi je 0 příspěvků