Luxusní garáž podle Maserati

24.8. 2016

Maserati oznámilo vítěze v soutěži o nejlepší skutečnou a imaginární garáž.

Parkovat auto na ulici nebo v nějaké betonové krychli se zrezlými vraty rozhodně není cool. Ale parkovat auto v obýváku nám přijde cool až moc. Stejný pohled na věc má i Maserati, které před časem vyhlásilo soutěž, ve které hledalo lidi s nejlepší a hlavně nejstylovější garáží. nejlepsi-garaz-maserati

Soutěž byla rozdělena na dvě kategorie – garáže skutečné a imaginární. Do těch imaginárních posílali lidé své návrhy a projekty. Zúčastnilo se překvapivé množství 125 soutěžících, přitom Maserati počítalo s účastí několika málo odvážných jedinců.

Nejlepší skutečnou garáž má pak Holger Schubert z Los Angeles. I když, jeho garáž se dá popsat spíš jako obývací pokoj... Porotcům z Maserati se nejvíce líbilo spojení člověka s automobilem, který lze pak chápat nejen jako dopravní prostředek, ale především jako umělecké dílo. Garáž spolu s obývacím pokojem leží v horním patře rezidence o obytné ploše necelých 120 m2.

Z virtuálních projektů vybralo Maserati jako nejzajímavější garáž, která se inspirovala u běžícího spalovacího motoru. Projekt vytvořil architekt Chris Altman z Jižní Karolíny. Cílem bylo vytvořit budovu, ve které dojde ke spojení člověka, auta a garáže jakožto obydlí pro automobil. Projekt imaginární garáže ale našinci spíše připomíná showroom nějaké lepší automobilky... Přesto je to parádička. Z koupelny nebo z obývací části v teplíčku rovnou do maseratiho garáže. Proč ne.

Každopádně, pokud plánujete vybudovat svému plechovému (nebo karbonovému) miláčkovi důstojné místo k pobytu, můžete se zde inspirovat. Přeci ho nezavřete do boudy z vlnitého plechu...

Další

v diskusi je 0 příspěvků