Jak navrhnout skladovací prostory v garáži

18.8. 2016

Původní účel garáže jako přístřešku pro auto se změnil v té chvíli, kdy se z garáže stalo místo pro uskladnění nejrůznějších věcí z celé domácnosti. Garáž se tak stala víceúčelovým skladovacím místem pro věci z domácnosti, zahradnické náčiní, vybavení pro outdoorové sporty a také místem nahrazujícím popř. i dílnu.

Navrhněte si rozmístění skladovacích prostor u těch zdí, které jsou v garáži nejméně používané.

Věci, které budete potřebovat:

- metr
- pravítko
- nářadí
- police, které snesou velké zatížení
- úzké poličky
- skříňky
- závěsné organizéry pro nářadí
- háčky, skoby
- nádoby, bedýnky
- štítky
- silné šrouby

1. Nakreslete si jednoduchý plánek garáže a prostor, které máte k dispozici. Dobře si změřte celkový užitný prostor. Rozmyslete si, kolik prostoru potřebujete kolem svého vozu zaparkovaného v garáži.

2. Snažte se co nejvíce věcí umístit nad podlahu, prodloužíte tak životnost všemu, co v garáži skladujete. Uchráníte tak skladované věci před prudkými dešti či velkými teplotními rozdíly.

3. Věci, které chcete v garáži skladovat, roztřiďte do jednotlivých skupin. Obzvláště si rozmyslete místo pro uskladnění např. těžkých nádob s barvou, stejně tak i umístění nádob s matkami, šrouby, závěsné organizéry pro kladiva, šroubováky a klíče, dále způsob uložení elektrického nářadí, kol a sportovních potřeb.

4. Zatřiďte veškeré věci určené ke skladování do nádob a ujistěte se, že víka těchto nádob jsou pevně zajištěna. Je dobré co nejvíce nádob či krabic označit štítkem, snáze tak vždy najdete to, co jste v garáži uskladnili.

5. Smontujte na míru vyrobené skříňky a police nebo si kupte již hotové a jen je umístěte. Tyto prvky vybírejte vždy ze stejného materiálu, docílíte tak jednotného vzhledu. Potřebujete-li ve své garáži pracovní plochu, myslete vždy na skladovací prostory pod ní.

6. Využijte všechny nevyužité prostory v garáži. I strop garáže nabízí možnosti pro uskladnění věcí, závěsné police se dají totiž připojit na stropnice. Samozřejmě je nutné respektovat maximální nosnost těchto polic.

Tipy a varování

Je dobré spolupracovat s profesionálem, např. s truhlářem. Ten Vám může poradit, jak maximálně využít potenciál vaší garáže.

Autor: AT

PředchozíDalší

v diskusi je 0 příspěvků