Mobilní garáže a přístřešky

18.8. 2016

Mobilní garáže a přístřešky se stávají stále oblíbenější alternativou klasické garáže. Svým majitelům nabízejí nejen možnost kdykoli změnit své umístění, ale také chrání vůz a ostatní věci, které jsou pod mobilní garáží schované. Zároveň ve většině případů není třeba žádat o stavební povolení, nemluvě také o dani z nemovitosti.

Většina mobilních garáží se prodává jako stavebnice, kterou si sami postavíte během jednoho dne. Vždy dodržujte pokyny, které uvádí výrobce v manuálu.

Co budete potřebovat:
• vodováha
• šroubovák
• žebřík
• kladivo nebo gumová palice

Obecná postup při sestavování přístřešku:

1. Připravte plochu pro přístřešek – rozměřte si délku, šířku a výšku přístřešku. Dobře si rozmyslete také tvar přístřešku, který kupujete, aby splňoval vaše potřeby.

2. Při výběru přístřešku mějte na paměti, že stejně jako výrobci stanů, tak i výrobci mobilních garáží a přístřešků používají mnoho různých materiálů, které nabízejí např. ochranu proti UV záření, voděodolné vlastnosti, zapínání na zip pro možnost rozšíření přístřešku připnutím dalšího obalového krytu. Rozhodnout se pak můžete mezi materiály jako je klasická plachta nebo průmyslový polyethylen.

3. Při stavění přístřešku vždy dbejte doporučeného postupu výrobce. Většina mobilních garáží a přístřešků, které v současnosti trh nabízí, se vyrábí tzv. „udělej si sám" - konstrukci postavíte snadno pomocí šroubů, matek a kovových trubek. Na takto postavenou konstrukci už jen natáhnete obalový povlak.

4. Předtím než začnete s konstrukcí přístřešku, zkontrolujte, zda balení obsahuje vše, co je deklarováno a jaké nářadí budete potřebovat (vodováhu, šroubovák, žebřík, kladivo nebo gumovou palici).

5. Postavenou konstrukci vždy pevně ukotvěte. Pokud tyče nebo kůly pro ukotvení přístřešku nebyly součástí balení, kupte je dodatečně. Dostatečné ukotvení určitě nepodceňujte.

Tipy a varování:
Nejprve začněte s instalací bočních částí, poté pokračujte se střešní konstrukcí (pokud návod výrobce neuvádí jinak). Eliminujete tak možné průduchy, kterými by mohlo do přístřešku zatékat nebo profukovat.

Zdroj:ehow
Autor: AT

PředchozíDalší

v diskusi je 0 příspěvků