Podlaha do garáže - beton je jistota!

22.8. 2016

Podlaha do garáže - Jakou máte podlahu v garáži?

Garáže na klíč se odlišují mezi sebou velikostí – od garáží určených pouze pro jedno osobní vozidlo až po řadové garáže nebo betonové garáže, které uspokojí potřeby majitelů velkých obytných vozů.

Ve starších zástavbách rodinných domů a veřejných řadových garážích jsou garáže obvykle samostatně stojícími objekty, zatímco novým trendem bývá propojení garáže na klíč s hlavní stavbou RD. Ale jedna věc, kterou mají všechny garáže společnou, je podlaha v garáži. Podlaha do garáže bývá nejčastěji z betonu.

Podlaha v garáži

Podlaha v garáži je ve většině případů z betonu. Dle předpisů musí být podlahová krytina v garáži zhotovena z nehořlavého materiálu. Dále musí být podlaha do garáže pod určitým sklonem, aby byl zajištěn odtok případných neekologických tekutin.

Protože většina lidí stráví ve své garáží podstatně méně času ve srovnání s ostatními částmi obytných prostor, je do podlah v garážích investováno méně péče co do vzhledu a ochrany zejména proti vlhkosti. Přitom podlahy v garážích jsou vystavovány vlhkosti, chemikáliím a nečistotám mnohem více než podlahy v ostatních obytných prostorách!

Beton jako podlaha do garáže

Beton je nehořlavý a odolný jak vůči vlhkosti, tak i nečistotám. Pro údržbu většiny garážových podlah z betonu je dostačující odklizení nečistot zametením. Právě díky nenáročné údržbě se stal beton nejpoužívanějším materiálem pro garážové podlahy.

Vylepšení podlahy v garáži

Trávíte-li ve své garáži více času, jistě oceníte lépe vypadající a pohodlnější podlahu. Jednoduché vylepšení pak může představovat pouhý nátěr podlahy. Použijte přípravek na bázi kyseliny pro odstranění nečistot a poté podlahu natřete nátěrem na bázi epoxidové pryskyřice. Takový nátěr je odolný vůči chemikáliím obsahujícím olej. PVC nemusí být s betonovou podlahou permanentně spojeno a je v nabídce nepřeberného množství barev. Použití vinylových dlaždic pak poskytne tlumící vlastnosti podlahy.

Stojí za zvážení

Při rozhodování o materiálu, který použijete na podlahu do garáže, mějte vždy na paměti faktor vlhkosti. Nátěr a případné utěsnění betonové podlahy použitím dlaždic vždy ovlivní její schopnost dýchat a právě to může vést ke zvýšení vlhkosti použitého betonu. Budete-li udržovat podlahu v garáži čistou a zabráníte-li styku betonové podlahy se stojací vodou, prodloužíte tak významně její životnost. Podlaha do garáže by měla přežít desítky let!

Tip pro Vás:

Obraťte se na naší redakci s dotazem a rádi Vám doporučíme vhodný materiál i dodavatele pro podlahu do vaší garáže. U některých partnerů Vám můžeme nabídnout vyjednanou slevu až ve výši 25%.

PředchozíDalší

v diskusi je 0 příspěvků