Izolace a zateplení různých druhů garáží

24.8. 2016

Garáž je neodmyslitelnou součástí většiny rodinných domů. Pokud garáž již vlastníte, možná řešíte otázku – zateplit garáž nebo ne? V případě, že teprve o pořízení garáže uvažujete, jistě Vás položení si této otázky v blízké budoucnosti čeká.

Tento článek o nejmodernějších garážových řešeních dostupných v ČR , je pak zaměřen převážně na ty z Vás, kdo spadají do druhé skupiny, tedy budoucích vlastníků garáže. Přečtení však doporučujeme všem.

Klasickému stylu výstavby garáže svépomocí již pomalu odzvonilo, stále větší přednost dostávají hotová řešení. Mezi nejoblíbenější patří betonové garáže Rekers nebo plechové garáže Siebau. Hlavní důvodem jejich popularity jsou výrazně nižší pořizovací náklady. Nabízejí však hned několik dalších výhod. Těm se však již více věnovat nebudeme a přejdeme k hlavnímu tématu – zateplení garáže.

Izolace garáže – proč ano

Bez ohledu na to, pro jakou garáže se rozhodnete, mají všechny jedno společné – chybějící zateplení. To nemusí, ale také může představovat problém. Zejména pak tehdy, má-li být garáž napojena na dům. Nízká teplota v garáži a následné vniknutí chladu domu, má za následek snížení tepelné pohody v interiéru, větší nároky na vytápění a s tím spojené vyšší náklady za energie. Garáž většinou neslouží pouze jako stání pro automobil, ale také jako prostorný sklad různých věcí. Řada z nich je háklivá na změnu teploty, což v našem případě znamená chlad nebo mráz, který je může poškodit nebo zcela znehodnotit.

Zateplení garáže – výhody, a jak na to

Jediným způsobem, jak těmto nežádoucím komplikacím do budoucna předejít je kvalitní tepelná izolace garáže. Od vnitřních prostor po vrata. Snížíte tak náklady na vytápění vzniklé pronikáním chladu z garáže do domu a ochráníte vše, co v ní skladujete. Současně se uvnitř garáže vytvoří příjemné klima. Zateplit můžete jak celou garáž, tak pouze strop nebo stěny přímo navazující na stavbu. Kompletní izolace je však podstatně efektivnější.

Na výběr je hned několik typů zateplení. Bezpochyby nejmodernějším zateplovacím materiálem, je foukaná izolace Chytrá pěna, která dokonale zaizoluje každý prostor. Aplikace probíhá nástřikem, takže je velmi rychlá a čistá. Jejím použitím, tak ušetříte nejen náklady na energie, ale i svůj drahocenný čas.

PředchozíDalší

v diskusi je 0 příspěvků