Místo dlažby kamenný koberec?

2.9. 2016

Rozhodujete se, jaké dlaždice budou nejvhodnější do vašeho bytu nebo domu? Co takhle zkusit něco nového a originálního? - Kamenný koberec!

Kámen je ve stavebnictví používán již tisíciletí. Už Májové nebo třeba Egypťané používali na své stavby přírodních materiálů například pískovec. I naši předci tedy museli vědět, že je tento materiál ideální na stavění domů, které musí vydržet i stovky let a že má nejlepší vlastnosti. Je odolný, mrazuvzdorný, izolační, vodě a vlhku vzdorný, minimálně roztažný atd.

Je už tedy jen na nás, jakou variantu kamene si vybereme. Mezi nejpoužívanější kámen, který máme v domácnosti patří žula. Žula se vyskytuje v mnoha barevných kombinacích od černé a šedé až do oranžovo-červené. Používá se v kuchyni, v koupelně ale také jako venkovní dlažba, tzv. kočičí hlavy. Pokud ale uvažujete o něčem originálním, nabízí se vám možnost kamenného koberce. Je využitelný jak v exteriéru tak v interiéru na podlahy, zdi, schody nebo obložení sloupků nebo krbu.

Co to vlastně je kamenný koberec?

Jedná se o říční nebo mramorové kamínky spojené pojivem. Pokud si půjdete tento kamenný koberec zakoupit (například od firmy Topstone), bude součástí balení pojivo i vyhovující množství kamínků. Pokládka se provádí v tloušťce 1 cm - 2cm podle toho, jak je podklad namáhán (chození, jezdění...).

Údržba povrchu:

Povrch není nutné nijak zvlášť udržovat. V interiéru stačí povrch omýt nebo vysát. V exteriéru se může jednat například o odklízení sněhu (lopata, koště) nebo o běžnou údržbu, která se provádí hadicí nebo tlakovou vodou. Co se týká doby, jedná se o materiál s dlouhou životností. Byl vyvinut s ohledem na jeho využití a proto jsou jeho vlastnosti hlavně pevnost, mrazuvzdornost a voděodolnost. Nejdéle položený kamínkový koberec se nachází v Beskydech a byl položen v roce 1996. Z pohledu funkce je povrch stále jako nový.

Předchozí

v diskusi je 0 příspěvků