Cihlová dlažba - obecné informace

7.9. 2016

Cihlová dlažba může být nováčky v oboru dlažeb špatně pochopena. Informace v tomto článku mají za úkol posloužit jako stručný úvod a vysvětlení, jaký druh dlažby je cihlová dlažba, jak se kupuje a proč se o ní píše jako o výborném stavebním materiálu.

Co je cihlová dlažba?

Cihlová dlažba je takový typ dlažby, který je vyráběn pro vodorovné pokládání. Tento druh cihlové dlažby je odlišný od dlažeb, které jsou vyráběny pro vertikální použití (např. pro zdi, komíny a jiné stavební projekty). Cihlová dlažba je navržena tak, aby po pokládce na zem vydržela co nejdéle. Proto je tato dlažba odolná proti vysokým i nízkým teplotám, sněhu, dešti a opotřebení chůzí.

Kde mohu koupit cihlovou dlažbu?

Cihlová dlažba je k dostání téměř ve všech kutilských obchodech a hypermarketech. Můžete ji také sehnat v mnoha místních stavebninách. Lidé také občas prodávají cihlovou dlažbu, které jim zbyla z nějakého projektu, na webových nebo v papírových inzertních novinách.

Proč použít cihlovou dlažbu?

Zde je několik důvodů, proč je cihlová dlažba populární stavební materiál:

  • Různé možnosti designu

Na produkt, který je vyráběn v poměrně standardních velikostech a barvách, cihlová dlažba nabízí obrovské množství vnějších úprav. To je způsobeno velkým množstvím možností cihlových vzorů, ze kterých se dá vybírat. Můžete vydláždit příjezdovou cestu nebo terasu, která vypadá klasicky a formálně nebo která je více uvolněná a neformální – to vše závisí na tom, jaký vzor z cihlové dlažby vytvoříte.

  • Jednoduchost pokládky

Pro domácí kutily je cihlová dlažba dobrou volbou, neboť je docela jednoduché cihlovou dlažbu položit.

  • Odolnost

Ještě než začnete svůj projekt, ujistěte se, že jste si vybrali venkovní cihlovou dlažbu a ne cihlovou dlažbu, která se používá pro zdi. Pokud použijete venkovní cihlovou dlažbu, váš projekt vydrží ještě léta a léta.

Cihlová dlažba se používá již od biblických časů. Dnes se používá pro chodníky ve městech, přijezdové cesty nebo terasy. Cihlová dlažba nabízí nadčasovou kvalitu a dá se použít téměř do každého prostředí.

PředchozíDalší

v diskusi je 0 příspěvků