Kamenná dlažba

6.9. 2016

Pod pojmem „kamenná dlažba“ si lze někdy představit spoustu věcí. Abychom se vyhnuli nedorozumění, je dobré si vysvětlit na začátku pojmy, co přesně kamenná dlažba je, jaké jsou dostupné druhy a proč je tak vysoko ceněna.

Co je kamenná dlažba?

Kamenná dlažba jsou kameny, které jsou použity pro vytvoření rovných a snadno přístupných povrchů pro příjezdové cesty, terasy, chodníky nebo okraje bazénů. Kamenná dlažba je obvykle dostupná ve tvaru čtverce nebo obdélníka. Na rozdíl od betonové dlažby a většiny cihlových dlažeb se kamenná dlažba neprodává ve vždy stejných velikostech. Protože jsou dlaždice řezány v kamenolomech a nevyrábějí se pomocí forem, můžeme narazit na odlišnosti ve velikosti, textuře nebo barvě. Tyto odlišnosti však často přidávají kamenné dlažbě na kráse.

Jaké jsou různé druhy kamenné dlažby?

Existuje mnoho druhů kamenné dlažby. Vlastně jakýkoliv typ horniny může sloužit jako dlažba. Nejčastějšími druhy kamenné dlažby jsou:

  • kvarcit
  • žula
  • pískovec
  • travertin (oblíbený stavební materiál Římanů)
  • vápenec

Proč použít kamennou dlažbu?

Existuje řada důvodů, proč se lidé přiklánějí k tomuto materiálu:

vzhled

Kamenná dlažba je velmi pěkná na pohled. Variace přírodních barev a textury, které obvykle u tohoto materiálu existují, přidávají na přirozené kráse.

odolnost

Kamenná dlažba je jedna z nejvíce odolných dlažeb vůbec. Lidé používali kamennou dlažbu po tisíce let. Některé antické cesty, které byly vydlážděné kameny, můžeme vidět i dnes.

design

Protože na trhu existuje hodně druhů kamenné dlažby, je možné z nich vytvořit různé designy. Kamenná dlažba je k dostání v různých velikostech, barvách, tvarech a texturách a může být položena v různých vzorech přesně podle vašeho projektu.

Pokládka

Kamenná dlažba vypadá nádherně, pokud je řádně položena. Položit kamennou dlažbu vyžaduje o trochu více úsilí než u jiných dlažeb, ale nevzdávejte se. Výsledek stojí za to.

PředchozíDalší

v diskusi je 0 příspěvků