Jak si zkrášlit zahradu pomocí dlažby?

16.9. 2016

Zahradní dlažba může být užitečná - pro tento účel se většinou pokládá na příjezdové cesty ke garážím nebo přístřeškům pro auta, může ale také tvořit chodníček napříč zahradou, před domem, kolem bazénů atd. - ale také okrasná - ta se využívá zejména v záhoncích či jiných částech zahrady jako okrasný prvek.

Klasických dlažebních kostek je na trhu nepřeberná škála. Liší se barvou, materiálem, velikostí, možnostmi využití (různé dlažby mohou mít různé vlastnosti), výrobcem a dalšími atributy. Většinou stačí jen přijít do obchodu a vybrat si tu, která se vám libí nebo kterou potřebujete. Pokud nemáte čas zajít si vybrat dlažbu do obchodu, máte možnost nalézt to, co potřebujete, na internetu a pak už jen stačí si to objednat a dlažbu můžete mít za pár dní až doma.

Pokud je člověk kreativní může si i z běžné a obyčejné dlažby vytvořit na pozemku krásné obrazce pomocí míchání barev dlažby nebo mozaiky. Jestli ale mezi tyto lidi nepatříte, nezoufejte - můžete totiž požádat o odbornou pomoc zahradní architekty či designery nebo můžete požádat o pomoc i přátele.

Kapitolou samou o sobě je dlažba, kterou si můžete vyrobit v pohodlí svého domova. Materiál by v tomto případě byl nejspíš beton, který si lze za pomoci několika málo surovin připravit i doma. Použít by se dala i sádra, ta ovšem nevydrží takové podmínky jako beton, takže pokud byste zvolili sádru, doporučovala bych ji jen na okrasné kachličky, které nebudou vystavované velkému nebo častému tlaku jako je například chůze. Bylo by také dobré je ošetřit nějakým lakem, aby se neponičily vlivem deště a jiného počasí.

Pro výrobu domácí dlažby je dále zapotřebí forma, která se dá zhotovit ze dřeva - pro lehčí tvary se forma bude dělat snáz. Formu lze také vyložit například listy, které zajistí každé kachličce jedinečný vzor a tím pádem originalitu. Takový chodníček vyrobený z dlažby, kde se každá “kostka” bude lišit od druhé, jistě vyvolá u všech návštěvníků pocit, že je to zajímavé, nápadité, originální a krásné.

PředchozíDalší

v diskusi je 0 příspěvků