Dlažba - nové téma článků Světa garáží

15.9. 2016

Vážení čtenáři portálu Svět-garáží, chtěli bychom rozšířit nabídku článků, odborných i populárních, a také katalog o téma venkovní dlažby a její pokládky. Téma dlažby má určitě spojitost s tématy garáží, přístřešků a bran. Výběr správné dlažby a její odborná pokládka je základem pro to, aby příjezd ke garáži nebo přístřešku pro auto vydržel co nejdéle.

Dovolte nám tedy, milí čtenáři, začít dnes sérii článků o venkovní dlažbě obecným přehledem o tom, jaké materiály můžeme pro příjezdovou cestu vlastně používat.

Různé druhy dlažeb

Ať už plánujete jakýkoliv projekt, ve kterém budete potřebovat dlažbu (pokládka dlažby na terasu, vydláždění okolí bazénu atd.), existuje celá řada dlažeb, ze kterých si můžete vybrat. Každá dlažby je vhodná pro svůj daný účel. Dlažba se také liší v ceně.
Cihlová dlažba

Vyráběná cihlová dlažba je tvořena cementem, pískem a vodou. Všechny tyto přísady jsou smíchány a vypáleny v peci při vysoké teplotě. Cihlová dlažba vydrží celý život, je vysoce všestranná, odolná a pevná.

Betonová dlažba

Mezi nesčetné výhody betonové dlažby patří nekonečný počet stylů, barev a vzorů, nízké nároky na údržbu, odolnost, bezpečnost, síla, všestrannost, přizpůsobivost počasí, celistvost a jednoduchá instalace a údržba. Zámková betonová dlažba nabízí flexibilitu a pohyb společně s podložím, což vylučuje závažné poškození.

Kamenná dlažba

V přírodě se vyskytující kamenná dlažba se těží v kamenolomech nebo se sbírá z vystupujících hornin. Protože se kamenná dlažba nevyrábí uměle, má odlišné kvality a také je často dražší než její uměle vyráběné sestřenice. Přesto je kamenná dlažba stále nejoblíbenější volbou ze všech venkovních druhů dlažeb.
imitace kamenne dlazby

Zámková dlažba

Zámková dlažba se spojuje tak, že se dlažební kostky navzájem znemožňují v pohybu. Nejčastěji je zámková dlažba vyráběna z cementu nebo betonu. Tento druh dlažby je nejjednodušší pro pokládku, protože nevyžaduje maltu. Zámková dlažba se vlastně pokládá sama. Pro základ se používá písek. Zámková dlažba může sloužit k vydláždění terasy, příjezdové cesty nebo chodníku.

Předchozí

v diskusi je 0 příspěvků