Posuvné brány – pro pocit většího bezpečí

1.9. 2016

Zabezpečení Vaší domácnosti je to nejdůležitější, co můžete udělat pro svoji rodinu. Posuvná brána se stává stále častější součástí rodinných domů. A to především z důvodu zajištění bezpečnosti a ochrany členů domácnosti, protože bránové systémy jsou finančně dostupným a vhodným řešením v otázce zabezpečení domova. Velká rozmanitost jednotlivých typů oplocení také umožňuje majitelům domů vytvořit jednotnývzhled, který skvěle zapadne do celého okolí.

První rozhodnutí, které budete muset učinit, bude, zda-li je pro příjezdovou cestu a prostor celkově vhodnější křídlová neboposuvná brána. Obě možnosti představují prvek bezpečnosti pro Vaši domácnost. Získáte tak možnost omezeného vstupu na Váš pozemek i jeho opuštění. Nepovolaní se nedostanou dovnitř a malé děti či domácí mazlíčci se nedostanou ven. Oba druhy vstupních bran pak nabízejí na výběr i co se pohonu týká – ať už jde o energii získanou ze solárních panelů, baterií nebo pomocí klasické elektrické kabeláže.

Tři hlavní výhody vstupních bran:

1. Kontrola – možnost kontroly, kdo má přístup na Váš pozemek. Plotové a bránové systémy jednoduše nevpustí nežádoucí lidi dovnitř.

2. Bezpečí – jak již bylo zmíněno, bránové systémy představují možnost kontroly, koho vpustíte do své domácnosti a kdo může naopak ven. To je důležité bezesporu v případě dětí či domácích mazlíčků, kteří se tak lépe naučí znát prostor, který jim poskytne bezpečí a ochranu před možnými nebezpečími. Čím vyšší je pak plot, tím méně je pravděpodobnější, že někdo cizí dokáže vniknout na Váš pozemek.

3. Pohodlí – brány s automatickým pohonem představují řešení v případě nepříznivého počasí. Otevření takové brány je umožněno elektrickým pohonem a existuje hned několik možností, jak takovou bránu otevřít. Ať už jde o klávesnici, čtečku karet či dálkové ovládání a senzory, které reagují na senzory umístěné v přijíždějícím vozidle.

Další výhodou je bezesporu využití brány pro případy, kdy je soukromá přijezdová cesta zneužívána pro otočení cizích vozidel. Případně pak i ztížení přístupu divoké zvěře na Váš pozemek. Nemusí jít ale jen o divokou zvěř. Využití plotového systému se vstupní bránou zamezí vstupu i toulavým psům, kteří představují riziko pro členy Vaší domácnosti. Faktem je také snížení platby za pojištění domácnosti, které pořízení plotu či bránového systému umožňuje.


Autor: AT

Předchozí

v diskusi je 0 příspěvků