Elektrické pohony bran - jejich výhody

18.9. 2016

U televizorů a jiných přístrojů spotřební elektroniky už si jen těžko někdo vzpomene na dobu, kdy je člověk ovládal přímo na zařízení: dálkové ovládání je již dlouho považováno za samozřejmost.

Těžké brány od garáží a dvorů otevírá ještě mnoho současníků stále za použití síly. Přitom se může přenechat toto nedobrovolné fitness cvičení elektrickým pohonům rotační nebo posuvné brány.

Pohon rotační a posuvné brány: bezpečnost především

Elektrické pohony rotační a posuvné brány je nyní možné ovládat pomocí dálkového ovládání stisknutím tlačítka z auta. Se správným vybavením od výrobců je zaručena vysoká bezpečnost pro přístup do garáže nebo na pozemek. Automatický systém detekce překážek okamžitě rozpozná, kdy překážka blokuje pohyb brány. Pokud osoba, vozidlo nebo jiný objekt blokuje cestu, pohyb se okamžitě zastaví a vrata se vrátí zpět. Riziko zranění nebo poškození majetku je u pohonu rotační nebo posuvné brány téměř vyloučeno.
Zloději a hackeři nemají šanci

Neoprávněné vniknutí ztíží elektricky řízený pohon rotační a posuvné brány. Samosvorný převod blokuje účinně zavřenou bránu, a ta i při výpadku proudu zůstává bezpečně uzavřena. Řízení pohonu rotační nebo posuvné brány přes jiný vysílač je také prakticky vyloučeno. Speciální šifrovací kód brání neoprávněnému použití. Po každém otevření nebo zavření vysílač automaticky změní kód. I zkušený hacker, který zachytí rádiový signál z vysílače, s ním nemůže otevřít bránu a při neuvěřitelném počtu 64 trilionů možných šifrovacích kódů je mnohonásobně nepravděpodobné se trefit než vyhrát v loterii.
Vysílač není jen pro pohon rotační a posuvné brány

Se šikovnými vysílači lze ovládat nejen pohony posuvné nebo rotační brány. Stejná bezdrátová technologie se také výborně hodí pro řízení a regulování dalších komfortních funkcí "domácí automatizace". Mezi ně patří například rolety nebo markýzy, venkovní osvětlení domu a pozemku, zapínání a vypínání ozdobné fontány v zahradě a jiné elektrické a elektronické přístroje.

Autor: EN
Zdroj: www.ratgeberzentrale.de

PředchozíDalší

v diskusi je 0 příspěvků