Pohony pro vjezdové brány

18.9. 2016

Brány a vrata na dálkové ovládání jsou dnes na trhu v ČR zcela zavedeným standardem. Umožňují plynule zajet do garáže s vozem bez nutnosti z auta xkrát vystupovat a nastupovat.

Aby pohony bran a vrat dobře sloužily, je vhodné při jejich výběru věnovat pozornost řadě kritérií. Mezi ně patří otázka bezpečnosti, kvalita materiálu, původ brány a vrat s pohonem, životnosti nebo vzhledu. Při výběru pohonu pro vjezdovou bránu by měl být kladen důraz na plynulý chod, bezpečnost a stabilní odolnost proti mrazu a zatékání vody nebo opotřebování. Zároveň je nutné přizpůsobit pohon typu brány, jejím rozměrům a hmotnosti.

Široký sortiment kvalitních pohonů pro vjezdové brány a garážová vrata nabízí celá řada společností a firem působících v ČR. Většinu z nich najdete v našem oborovém katalogu firem. Pohony vjezdových bran značkových firem z EU přesvědčí spolehlivou automatikou a kompaktním, štíhlým a stabilním pouzdrem s důrazem na vyváženost vzhledem k váze bran a vrat. Vždy se vyplatí pohony naddimenzovat k váze bran a vrat! Pro širší a těžší brány se hodí speciálně k tomu určené pohony, které snadno ovládá brány až do šířky 8 000 mm a hmotnosti do 500 kilogramů. Takové pohony zvládají vše bez hluku, skřípění, pnutí a servisních zásahů! Nenechcte se uchlácholit nízkou cenou, ale vždy dimenzujte na vyšší zátěž. Brány a vrata vč. motorů a elektroniky tak vydrží mnohem déle.

Většina pohonů bran a vrat se vyznačují spolehlivou technikou a moderním, štíhlým designem. Většina pohonů se jednoduše ovládají čtyřtlačítkovým ručním vysílačem, pomocí něhož lze aktivovat navíc i garážová vrata nebo vnější osvětlení. K vysokému komfortu a bezpečí u ovládání pohonů přispívá spolehlivá vypínací automatika, funkce plynulého zastavení nebo automatické zavírání brány. Podmínkou pro využívání uvedených výhod je nainstalování světelné závory, která funguje na principu fotobuněk. Ale o tzv. „světelné závoře" napíšeme zase až jindy.www.svet-garazi.cz je tu pro Vás!

Další

v diskusi je 0 příspěvků