Automatická brána – oprava snadno a rychle

16.9. 2016

Oprava vjezdové brány, která je poháněná elektricky, vás může stát jednak mnoho peněz, ale i úsilí. Taková brána je velice praktická, pohodlná a ten, kdo je jejím majitelem, se bezesporu zaručí za její užitečnost. Tyto vjezdové brány jsou často vybaveny elektromechanickým otevíráním, které povoluje projít branou pouze povoleným osobám. Takovou bránu si můžete nainstalovat nejen ve vstupní části vašeho pozemku, ale i v garáži.

Abyste byli schopni rozpoznat, jakou část celého mechanismu je třeba nechat opravit nebo vyměnit, musíte dobře znát celkovou konstrukci brány a jejích jednotlivých součástí. Předejte tak mnoha nepříjemným komplikacím. V následujícím souhrnu je několik základních postupů, kterými se můžete řídit, má-li brána defekt a nepracuje tak, jak by měla.posuvne brany mechanika brany

1. Zkontrolujte, má-li brána dostatek proudu

To je jeden z prvních a zároveň nejdůležitějších kroků. Zkontrolujte přívod proudu jak u samotné brány, tak i u jakýchkoli případných přídavných zařízení. Pokud brána samotná nedostává potřebné množství proudu, s velkou pravděpodobností nebudou mít dostatek proudu ani zbývající části.

Důležité je také zkontrolovat samotné elektrické vedení, není-li poškozeno. Pokud ano, bude potřeba ho opravit či vyměnit.

2. Zkontrolujte vysílač

Nepracuje-li vysílač adekvátně, zkontrolujte jeho baterie. Vysílače mají často světelnou kontrolku, která indikuje, je-li ve vysílači proud či nikoli. Je-li právě jeho baterie vybitá, vysílač bez zcela nabité fungovat nebude.

Máte-li na bráně jakékoli jiné ovládací kontrolky, zadejte přístupový kód a zkontrolujte následně, otevírá-li se brána bez problémů. Stejně tak otestujte i všechny ostatní přídavné části – je-li nějaká, která nepracuje požadovaným způsobem, je nutno tuto součástku opravit nebo pořídit novou.

3. Prohlédněte kolejnice brány

Je totiž pravděpodobné, že v kolejnici může být nějaká překážka, která nežádoucím způsobem ovlivňuje celkový chod zařízení.

4. Zkontrolujte motůrek

Dalším logickým krokem, pokud jste provedli všechny předcházející, je kontrola samotného pohonu brány. Opravu takového motoru pak můžete zvládnout sami nebo si na pomoc zavoláte profesionála.

Pokud jste vyzkoušeli všechny předchozí body a nezjistili zjevnou závadu, nezbývá již nic jiného než zavolat prodejci a domluvit si s ním analýzu problému a následné řešení.

Autor: AT

Předchozí

v diskusi je 0 příspěvků